Zawody pływackie w Osielsku

Z 51 medalami wrócili pływacy z Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Solano Cup w Osielsku, które odbyły się 2 grudnia 2018 r. Na podium stawali:
7 lat
Filip Mrozek – 2 srebrne
8 lat
Filip Iwanowski – złoty, srebrny
9 lat
Rozalia Kwiatkowska – 2 złote, najlepsza zawodniczka rocznika
Weronika Socha – 2 złote
10 lat
Michał Bryll – 2 złote, najlepszy zawodnik rocznika
Wiktoria Kocikowska – złoty, srebrny
Roksana Gluba – 2 srebrne
11 lat
Jakub Jendruszewski – 2 srebrne
12 lat
Mikołaj Mroziński – 2 złote
13 lat
Inga Ciesielska – 2 złote, najlepsza zawodniczka rocznika
Igor Szymański- 2 złote, najlepszy zawodnik rocznika
Dominika Ronkiewicz – 2 złote
Alicja Sędłak – złoty, srebrny
Szymon Gruba – 2 srebrne
Marcelina Moritz – 2 srebrne
Maksymilian Wamka – srebrny
Julia Kalkowska – srebrny, brązowy
Michał Tomczak – brązowy
Emilia Woroniecka – brązowy
Antoni Żukowski - brązowy
14 lat
Stanisław Janeczek – 2 złote, najlepszy zawodnik rocznika
Melissa Orum – 2 złote, najlepsza zawodniczka rocznika
Nadia Studzińska – 2 złote
Otylia Tomasik – 2 srebrne
Tymoteusz Domagała – złoty, srebrny
Wiktoria Czarniak - srebrny
Julia Zelis – brązowy
15 lat i starsi
Julia Gus – 2 złote, najlepsza zawodniczka kategorii wiekowej.

W kategorii Masters wystartował trener Bartosz Ronkiewicz, który wywalczył srebrny medal (50m st. grzb.)

W zawodach wzięli udział, również uzyskując czasy lepsze od dotychczasowych: Remigiusz Argalski, Jakub Borowicz, Wiktoria Błaszczykowska, Zuzanna Iwanowska, Wiktoria Jaworska, Kacper Klessa, Marcin Klonowski, Maria Kujawa, Adriana Kulczyńska, Antonina Lewandowska, Szymon Padzikowski, Oliwia Przybył, Dariusz Rogalski, Błażej Sroka, Marcel Stadnik, Kajetan Szymańczak, Letycja Thim, Martyna Walicka, Borys Wielgosz, Weronika Wilczyńska, Mikołaj Zawadzki.

Gratulujemy uzyskanych wyników!


Grand Prix Polski w Pływaniu - Poznań

W miniony weekend ponad 600 pływaków z całej Polski ścigało się w Poznaniu na Termach Maltańskich. Wśród nich była silna i liczna reprezentacja MUKS Piętnastki Bydgoszcz – 42 zawodników z klas: VIII, III gim i wszystkich trzech klas LO.

Zawody obfitowały w wiele ciekawych wyścigów i pojedynków. Do najbardziej dla nas ciekawych zaliczyć można "walkę" KINGI PARADOWSKIEJ z czołówką krajową na 100 i 200 m st. zmiennym, które nasza zawodniczka wygrała, co zapewniło jej tytuł "najlepszej zmiennistki zawodów" wraz z nagrodą pieniężną.
Do krajowej czołówki mocno dobija się również MARIANNA RYDYŃSKA, której wyniki wzbudzają respekt.

Mimo bardzo wyczerpujących i długo trwających zawodów, wielu z naszych reprezentantów ustanowiło nowe rekordy życiowe!!!
Trenerzy: Daniel Grzyb, Robert Strzałka, Bartosz Ronkiewicz, Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki.

Zdjęcia pani Katarzyna Holak, zapraszamy do GALERII.


Sprawdzian pływacki

23 i 24 listopada na basenie SP 63 w Bydgoszczy odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wrzechstronności w Pływaniu 11, 12-latków. 11-latkowie pływali 200m st. zm. i 400m st. dow., a 12-latkowie – 200m st. zm. i 800m st. dow. Uczestnikami byli pływacy strefy bydgoskiej, wśród nich 9 zawodników MUKS Piętnastka Bydgoszcz; troje z nich stawało na podium:

  • Adriana Kulczyńska – 200m st.zm. srebrny, 800m st.dow. złoty
  • Mikołaj Mroziński – 200m st zm. złoty, 800m st.dow. srebrny
  • Jakub Jendruszewski – 400m st. dow. srebrny.

Uzyskując wartościowe wyniki, wszechstronne umiejętności pływackie pokazali również: Wiktoria Błaszczykowska, Natalia Tyszkiewicz, Martyna Walicka, Borys Wielgosz, Weronika Wilczyńska, Mikołaj Zawadzki – klasa 5a.
Pływaków trenują: Tomasz Iwanowski, Bartosz Ronkiewicz, Mariola Raszlińska.
Gratulujemy!


Pływali na medal w Toruniu

10 listopada w Toruniu odbyły się zawody pływackie „Pływam na Medal”. Uczestniczyło w nich ponad 360 zawodników z 23 klubów. Oto osiągnięcia pływaków z naszej szkoły:
7 lat
Filip Mrozek – złoty, srebrny
8 lat
Filip Iwanowski – złoty, srebrny
Dariusz Rogalski – złoty
Letycja Thim – 2 brązowe
Igor Kowalczyk – brązowy
sztafeta chł 4x50m dow – złoty: Filip Iwanowski, Dariusz Rogalski, Filip Mrozek, Igor Kowalczyk
9 lat
Rozalia Kwiatkowska – 2 złote, najlepsza zawodniczka
Weronika Socha – srebrny
10 lat
Sebastian Kowalczyk – 2 srebrne
Roksana Gluba – złoty
Wiktoria Kocikowska - złoty
11 lat
Jakub Jendruszewski – złoty, brązowy
Wiktoria Błaszczykowska – srebrny
12 lat
Mikołaj Mroziński – 2 złote, najlepszy zawodnik
Adrianna Kulczyńska – 2 srebrne
13 lat
Karol Bania – 2 złote
Igor Szymański – 2 złote, najlepszy zawodnik
Marcelina Moritz – złoty, brązowy
Alicja Sędłak – 2 złote
Dominika Ronkiewicz – złoty, brązowy
Inga Ciesielska – złoty, brązowy
Maksymilian Wamka – srebrny
Maria Kujawa – srebrny
Szymon Gruba – 2 brązowe
Julia Kalkowska – brązowy

Poprawiając swoje rekordy życiowe, udanie wystartowali również: Remigiusz Argalski, Jakub Borowicz, Emilia Damazyn, Zuzanna Iwanowska, Wiktoria Jaworska, Kacper Klessa, Marcin Klonowski, Antonina Lewandowska, Szymon Padzikowski, Kacper Piotrowski, Oliwia Przybył, Błażej Sroka, Kajetan Szymańczak, Michał Tomczak, Natalia Tyszkiewicz, Martyna Walicka, Borys Wielgosz, Weronika Wilczyńska, Emilia Woroniecka.

Pływaków trenują: Tomasz Iwanowski, Bartosz Ronkiewicz, Mariola Raszlińska.
Gratulujemy medali i „życiówek”!
Zdjęcia: pani Ewa Iwanowska, również w GALERII.


Zawody pływackie w Giżycku

3 i 4 listopada w Giżycku odbyły się XIV Zawody Pływackie z okazji 100 - letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Bardzo udanie wystartowały w nich dwie pływaczki MUKS Piętnastka, zdobywając łącznie 7 medali:

  • Roksana Gluba (kl.5a): 3 złote ( 50m st.grzb., 100m st.grzb., 100m st.zm.) i 1 srebrny (100m st.klas.) oraz puchar dla najlepszej zawodniczki zawodów w kategorii 10 lat,
  • Wiktoria Jaworska (kl.7a): 2 srebrne (200m st.grzb., 200m st. zm.) i 1 brązowy (50m st.klas.).

Gratulujemy!


Zawody pływackie w Toruniu

27 października w Toruniu odbyły się zawody pływackie „Z Delfinem do Tokio”. Organizator zaprosił na imprezę wicemistrza świata Konrada Czerniaka oraz mistrza Europy Tomasza Polewkę, którzy rozmawiali z młodymi pływakami, rozdawali autografy i zdjęcia oraz wystartowali z najstarszymi pływakami.
Do rywalizacji w trzech blokach zgłosiło się 676 zawodników z 38 klubów z całej Polski.
Oto uczniowie naszego Klubu, którzy stanęli na podium:

8 lat
Filip Iwanowski – srebrny
9 lat
Rozalia Kwiatkowska – 2 złote
Weronika Socha – srebrny
10 lat
Michał Bryll – 2 złote
Sebastian Kowalczyk – złoty, srebrny
Wiktoria Kocikowska – złoty, brązowy
Roksana Gluba – srebrny, brązowy
Jakub Jendruszewski – srebrny
12 lat
Mikołaj Mroziński – srebrny
13 lat
Marcelina Moritz – złoty
Inga Ciesielska – srebrny
Emilia Woroniecka – srebrny
14 lat
Marianna Rydyńska – 2 złote
Sebastian Miniszewski – złoty, srebrny
Tymoteusz Domagała – złoty
Julia Cygan – złoty
Natalia Hermanowska – brązowy
Wiktoria Czarniak – brązowy
Otylia Tomasik – brązowy
Stanisław Janeczek – brązowy
15 lat
Zuzanna Frysiak – 2 złote
Anna Kamińska – 2 złote
Krzysztof Matuszewski – 2 złote
Mikołaj Wiśniewski – 2 złote
Weronika Groń – złoty, srebrny
Gabriel Szafranek – złoty
Agata Marjańska – 2 srebrne
Marcel Jeliński – 2 srebrne
Mateusz Sobowiec – srebrny
16 lat i starsi
Kinga Paradowska – 2 złote
Julia Gus – 2 złote
Patryk Winiatowski – 2 złote
Aleksandra Dudek – złoty, srebrny
Mateusz Tylicki – złoty, srebrny
Wiktoria Rutkowska – złoty, brązowy
Jakub Muszyński – złoty, brązowy
Dawid Malicki – złoty
Wiktoria Tomkowicz – 2 srebrne
Jakub Wiśniewski – srebrny, brązowy
Błażej Mikołajczak – srebrny, brązowy
Karolina Wolska – srebrny, brązowy
Amelia Gajdzińska – srebrny
Oliwia Uklejewska – srebrny
Wiktoria Niewiadomska – 2 brązowe
Kacper Szczepański – brązowy
Adam Oszutowski – brązowy

Organizator ufundował nagrody dla 3 najlepszych zawodników i zawodniczek w każdej kategorii wiekowej; znaleźli się wśród nich: 1 m-ce: Michał Bryll, Patryk Winiatowski, Krzysztof Matuszewski, Kinga Paradowska, Anna Kamińska, Marianna Rydyńska, 2 m-ce: Rozalia Kwiatkowska, Zuzanna Frysiak, Mikołaj Wiśniewski, Aleksandra Dudek, 3 m-ce: Sebastian Kowalczyk, Marcel Jeliński, Sebastian Miniszewski, Mikołaj Mroziński, Julia Gus, Weronika Groń, Julia Cygan.

Zawodnikom i trenerom gratulujemy medali i „życiówek”!
Więcej zdjęć w GALERII.


Zawody pływackie w Wąbrzeźnie

W sobotę 6 października odbyły się Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Wąbrzeźna. Wzięli w nich udział pływacy Szkoły Podstawowej nr 44 MS. Organizator nagradzał medalami 3 najlepszych pływaków oraz dyplomami za miejsca 1 do 6. Oto nagrodzeni:
7 lat i młodsi
Filip Mrozek – złoto, srebro
8 lat
Filip Iwanowski – złoto, 4m-ce
Letycja Thim – 6m-ce
9 lat
Rozalia Kwiatkowska – srebro, brąz
Weronika Socha – srebro, 4m-ce
Jakub Borowicz – 4m-ce
sztafeta mieszana 4x25 dow 9 lat i młodsi:
złoto – Filip Iwanowski, Weronika Socha, Rozalia Kwiatkowska, Jakub Borowicz
6m-ce –Marcin Klonowski, Filip Mrozek, Letycja Thim, Emilia Damazyn
10 lat
Sebastian Kowalczyk – 2 złote
Wiktoria Kocikowska – 2 złote
Roksana Gluba – 2 złote
Zuzanna Iwanowska – złoto, 4m-ce
Antonina Lewandowska – 4 i 6m-ce
11 lat
Jakub Jendruszewski – złoto, srebro
Mikołaj Zawadzki – srebro, 4 m-ce
Borys Wielgosz – brąz, 6 m-ce
Weronika Wilczyńska – brąz
Weronika Błaszczykowska – 4 i 5m-ce
Martyna Walicka – 2 razy 6m-ce
12 lat
Mikołaj Mroziński – 2 złote
Pola Karolczak (KS Rekiny Osielsko) – 2 złote
Adrianna Kulczyńska – 2 srebrne
sztafeta mieszana 4x50m dow 10-12 lat: brąz – Mikołaj Mroziński, Jakub Jenruszewski, Roksana Gluba, Adrianna Kulczyńska
5m-ce – Sebastian Kowalczyk, Mikołaj Zawadzki, Wiktoria Błaszczykowska, Wiktoria Kocikowska
13 lat
Dominika Ronkiewicz – 2 złote
Igor Szymański – 2 złote
Bania Karol – 2 złote
Julia Kalkowska – 2 złote
Wiktoria Jaworska – złoto, srebro
Inga Ciesielska – złoto, srebro
Szymon Gruba – 2 srebrne
Maria Kujawa – 2 srebrne
Alicja Sędłak – srebro, brąz
Antoni Żukowski – srebro, brąz
Marcelina Moritz – srebro, 5m-ce
Błażej Sroka – 2 brązowe
Maksymilian Wamka – 4 i 5m-ce
Emilia Woroniecka – 4 i 6m-ce
14 lat
Tymoteusz Domagała – 2 złote
Marianna Rydyńska – 2 złote
Otylia Tomasik – 2 złote
Sebastian Miniszewski – złoto, srebro
Stanisław Janeczek – złoto, srebro
Natalia Hermanowska – złoto, srebro
Julia Zelis – złoto, brąz
Nadia Studzińska – złoto, 4m-ce
Jarosław Knopp – złoto
Melissa Orum – srebro, brąz
sztafeta mieszana 4x50m zm 13-14 lat:
złoto – Tymoteusz Domagała, Jarosław Knopp, Natalia Hermanowska, Melissa Orum
srebro – Otylia Tomasik, Marianna Rydyńska, Stanisław Janeczek, Sebastian Miniszewski
brąz – Inga Ciesielska, Alicja Sędłak, Igor Szymański, Karol Bania
4m-ce – Dominika Ronkiewicz, Szymon Gruba, Nadia Studzińska, Antoni Żukowski.

Puchary Burmistrza Wąbrzeźna dla 3 najlepszych zawodniczek i zawodników za dwa starty w każdej kategorii wiekowej otrzymali: Filip Iwanowski, Wiktoria Kocikowska, Mikołaj Mroziński, Marianna Rydyńska, Stanisław Janeczek za 1 m-ce, Filip Mrozek, Roksana Gluba, Sebastian Kowalczyk, Igor Szymański, Dominika Ronkiewicz, Natalia Hermanowska za 2 m-ce, Rozalia Kwiatkowska, Karol Bania, Melissa Orum, Sebastian Miniszewski za 3m-ce.

W zawodach wzięli również udział i osiągnęli wyniki lepsze od dotychczasowych: Remigiusz Argalski, Kacper Klessa, Igor Kowalczyk, Szymon Padzikowski, Kacper Piotrowski, Oliwia Przybył, Marcel Stadnik, Kajetan Szymańczak, Natalia Tyszkiewicz, Zofia Wasilewska.

Zawodników trenują: Bartosz Ronkiewicz, Tomasz Iwanowski, Mariola Raszlińska.
Gratulujemy!

zdj. pan Michał Wilczyński

zdj. pani Ewelina Wardowska

Więcej zdjęć z zawodów w GALERII cz.1. i cz.2.


Obóz w Wałczu już za nami

W piątek 7 września pływacy SP 44 MS i Gimnazjum 54 MS wrócili z 7-dniowego obozu pływackiego w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu nad jeziorem Raduń. Krótką fotorelację z obozu znajdziecie w GALERII.


Mistrzowie Aquathlonu

4 sierpnia nad jeziorem Ukiel w Olsztynie odbyły się MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI w AQUATHLONIE.
Byli tam reprezentanci naszego klubu i odegrali główne role...
Wśród juniorów młodszych brązowy medal zdobył MATEUSZ WAMKA (XV LO z OMS). W kategorii dziewcząt 12-13 lat złoto wywalczyła DOMINIKA RONKIEWICZ (SP 44 MS).
Gratulujemy!
Informacja i zdjęcia: https://www.facebook.com/SMSBYDGOSZCZ/
Trenerzy: Bartosz Ronkiewicz, Daniel Grrzyb, Robert Strzałka.


Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18-letnich

Ostatnim pływackim wydarzeniem tego lata były MP najstarszych juniorów, które odbyły się w Gliwicach (20-22.07).
Nasza 9-osobowa ekipa spisała się na... 6 medali!!!

Trzy indywidualne krążki zawisły na szyi KINGI PARADOWSKIEJ. Nie miała sobie równych w konkurencjach stylem zmiennym, w których wywalczyła 2 złota (200m, 400m); brąz, po świetnym finiszu podzieliła z inną zawodniczką na 200m motylkiem.

Kolejne 3 brązowe medale zdobyły nasze żeńskie sztafety:
4x200m dow i 4x100m dow – A.Dudek, W.Tomkowicz, A.Włodarczyk i K.Paradowska
4x100m zm – A.Dudek, K.Paradowska, M.Holak i W.Tomkowicz.
W finałach A indywidualnie pływali: Ola Dudek, Marta Holak.
W finałach B: Aga Włodarczyk, Wiktoria Tomkowicz, Karolina Wolska i Mateusz Tylicki.

Trenerami tej grupy wiekowej są Robert Strzałka i Daniel Grzyb.
Bardzo wszystkim gratulujemy i życzymy… SŁONECZNYCH I UDANYCH WAKACJI!


MP 15-latków – Oświęcim

W dniach 13-15 lipca w Oświęcimiu odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w Pływaniu. Uczestniczyło w nich 7 zawodników MUKS Piętnastka Bydgoszcz: Mikołaj Dobrindt, Zuzanna Frysiak, Dominka Głazik, Anna Kamińska, Agata Marjańska, Mateusz Sobowiec, Mikołaj Wiśniewski.
Multimedalistą został Mikołaj Dobrindt: dwa medale złote – 200 klas i 400zm,
medal srebrny
– 200zm oraz: finał A, IVm. – 100klas i 50 klas – finał B.
W czołówce pływaków swojego rocznika znaleźli się również: Anna Kamińska: 50klas – finał A, 100klas – finał B i Mikołaj Wiśniewski: 100mot: finał A, 200mot: finał B.
Trenerzy: Sławomir Gawinecki i Leszek Borowicz.
Gratulujemy!

zdj.: h2oshop.pl


MP16 latków – Ostrowiec Św.

W dniach 13-15 lipca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w Pływaniu, w którym uczniowie naszej szkoły wywalczyli 8 finałów B: Amelia Gajdzińska – 50, 100, 200m st.grzb, Adam Oszutowski – 50, 100, 200m st.klas, Sonia Ajtner – 100, 200 st.grzb. W Mistrzostwach startowali również: Oliwia Uklejewska, Dawid Malicki, Hubert Woźniak.
Trener: Leszek Borowicz.
Gratulujemy!


MEJ Helsinki 2018

Mistrzostwa Europy Juniorów 2018 przeszły do historii. Na pewno wiele miłych wspomnień z nimi związanych będą mieć nasi przedstawiciele: KINGA PARADOWSKA i trener ROBERT STRZAŁKA.
Nasza specjalistka od konkurencji st. zmiennym startowała w stolicy Finlandii na obu dystansach – 400 i 200, ale to ten drugi dystans dał jej możliwość walki w półfinale.
Ostatecznie Kinga zajęła 13. lokatę wśród najlepszych zmiennistek w Europie...
Serdecznie gratulujemy i czekamy na następców KINGI.
Żródło: https://www.facebook.com/SMSBYDGOSZCZ/


Nasi pływacy we Włoszech

GIOCHI DEL TRICOLORE – MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA SPORTOWE DLA MŁODZIEŻY 7-13. 07.2018.
REGGIO EMILIA (WŁOCHY)... to właśnie tam, co kilka lat odbywa się impreza z okazji święta włoskiej flagi narodowej.
W tym roku zawitali tam przedstawiciele 21 krajów z 4 kontynentów, ok 3000 zawodników.
Wśród nich troje naszych niedawnych medalistów MP 14 lat: Marianna Rydyńska, Julia Cygan i Krzyś Matuszewski.
W Italii "wyłowili" z basenu 20 krążków (5 złotych, 6 srebrnych i 9 brązowych).
W czasie tygodniowego pobytu łączyli starty ze zwiedzaniem i leniuchowaniem... w końcu TO JUŻ WAKACJE!!!
Dziękujemy trenerowi Bartoszowi Ronkiewiczowi za opiekę podczas tych zawodów.
Żródło: https://www.facebook.com/SMSBYDGOSZCZ/


MP 14 – OLSZTYN

Fantastyczne Mistrzostwa Polski dla naszych 14-latków. Przez niezapomniane trzy dni zmagań pływackich w olsztyńskiej Aquasferze, młoda ekipa "Piętnastki" wywalczyła 18 medali oraz 10 miejsc finałowych, a w klasyfikacji punktowej okazała się TĄ NAJLEPSZĄ!!!

Wśród multimedalistów tych zawodów znaleźli się:
- Krzysztof Matuszewski (indywidualnie: 3 złote i 2 srebrne)
- Marianna Rydyńska (ind: 4 srebrne i 1 brąz)
- Julia Cygan (ind: 2 brązowe)
oraz
1 medal indywidualnie Jakub Olszewski.
Równie bogato w zdobycze medalowe było w konkurencjach sztafetowych:
Dziewczęta:
- srebro (4x100 dow) – J Cygan,M Orum, N Hermanowska i M Rydyńska,
- srebro( 4 x100 zm) – O Tomasik, J Cygan, M Rydyńska i N Hermanowska.
Chłopcy:
- złoto (4 x100 dow) – S Miniszewski, J Olszewski, S Janeczek, K Matuszewski,
- srebro (4 x 200 dow) – S Miniszewski, J Olszewski, S Janeczek, K Matuszewski,
- srebro (4 x100zm) – T Domagała, J Olszewski, K Matuszewski, S Miniszewski.
Na miarę swoich możliwości walczyli również, o jak najlepsze wyniki: J Knopp, J Zelis, W Czarniak, N Studzińska.
Trenerami są: Bartosz Ronkiewicz, Sławomir Gawinecki, Leszek Borowicz.
Gratulujemy!
Źródło: https://www.facebook.com/SMSBYDGOSZCZ/


Najlepsi w BOM!

W dniu 11.06.2018 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyło się uroczyste zakończenie XXV Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Miło nam poinformować, że XV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego zajęło pierwsze miejsce i otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
Nagrodę odebrał Dyrektor Stanisław Pilewski, a wraz z nim: trener Daniel Ziemiński oraz troje uczniów, w tym Aleksandra Dudek.
Ponadto Nagrodę Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymała Kinga Paradowska.
Gratulujemy uczniom i nauczycielom oraz życzymy kolejnych sukcesów!


Zawody w Toruniu

Pięcioro pływaków naszego klubu MUKS Piętnastka Bydgoszcz uczestniczyło 16 czerwca w Zawodach Pływackich O Błękitną Wstęgę Wisły Junior Cup w Toruniu. Zawodnicy wywalczyli 11 medali i wygrali klasyfikację medalową w kategorii 10-11 lat.

Medale zdobyły:
Wiktoria Kocikowska – 2 złote (50m dowolny, 50m grzbietowy)
Roksana Gluba – 1 złoty (100m grzbiet) i 1 brąz (100m dowolny)
oraz chłopcy:
Michał Bryll – 2 złote (50m dowolny, 50m motyl)
Kuba Jendruszewski – 2 srebrne (100m dowolny, 50m grzbiet)
Sebastian Kowalczyk – 1 srebrny (100m grzbiet) i 1 brąz (50m dowolny)
a także sztafeta MIX 4x50m zmienny – ZŁOTO: Roksana Gluba, Wiktoria Kocikowska, Michał Bryll, Kuba Jendruszewski.

Gratulujemy!
zdj. pan Krzysztof Gluba.


Zawody na Malcie

W dniach 15-16.06.2018 odbyły się Letnie Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego w Pływaniu.
Na Termach Maltańskich w Poznaniu zawodnicy naszej szkoły rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: 12-16 lat oraz 17 lat i starsi. Medale wywalczyli:
KATEGORIA 12-16 lat
Marianna Rydyńska

  • 1 miejsce – 200 m stylem dowolnym
  • 1 miejsce – 400 m stylem dowolnym
  • 1 miejsce – 800 m stylem dowolnym
  • 1 miejsce – 200 m stylem motylkowym
  • 2 miejsce – 200 m stylem klasycznym
  • 3 miejsce – 50 m stylem klasycznym

Natalia Hermanowska

  • 2 miejsce – 50 m stylem klasycznym
  • 2 miejsce – 100 m stylem klasycznym
  • 3 miejsce – 200 m stylem klasycznym

Otylia Tomasik

  • 3 miejsce – 200 m stylem zmiennym

Sonia Ajtner

  • 3 miejsce – 50 m stylem grzbietowym

Dawid Malicki

  • 2 miejsce – 200 m stylem grzbietowym

Adam Oszutowski

  • 2 miejsce – 200 m stylem klasycznym

KATEGORIA 17+
Jakub Muszyński

  • 1 miejsce – 1500 m stylem dowolnym
  • 3 miejsce – 200 m stylem dowolnym

W zawodach uczestniczyli ponadto: Nadia Studzińska, Melissa Orum, Wiktoria Czarniak, Dominika Ronkiewicz, Julia Zelis, Natalia Zgórska, Oliwia Uklejewska, Sebastian Miniszewski, Stanisław Janeczek, Igor Szymański, Jarosław Knopp, Tymoteusz Domagała, Mateusz Sobowiec, Hubert Woźniak, którzy osiągali wartościowe wyniki i poprawiali swoje rekordy życiowe.
Gratulujemy!
Zdjcia: trener Bartosz Ronkiewicz, również w GALERII.


Zawody w Gorzowie Wielkopolskim

W dniach 09-10 czerwca 2018 r. w Gorzowie Wlkp. odbyła się II Runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 lat, w których udział wzięło 360 zawodników z 45 klubów.
W zawodach wystartowali uczniowie klasy 7a: Dominika Ronkiewicz, Alicja Sędłak, Igor Szymański i Karol Bania reprezentujący UKS ZS 27 Osowa Góra Bydgoszcz.
Były to dla nich pierwsze zawody o randze ogólnopolskiej, w których rywalizowali z równolatkami z okręgów: pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko -mazurskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego.

Zawodnicy byli nagradzani dyplomami do 8. miejsca.
Najlepsze wyniki uzyskali:
Dominika Ronkiewicz
3 miejsce – 100 m stylem grzbietowym
4 miejsce – 200 m stylem grzbietowym
6 miejsce – 100 m stylem klasycznym
Alicja Sędłak
5 miejsce - 200 m stylem klasycznym
7 miejsce – 200 m stylem zmiennym
8 miejsce – 400 m stylem dowolnym
Igor Szymański
3 miejsce – 100 m stylem klasycznym

Trener: Bartosz Ronkiewicz.
Gratulujemy!


Dzień Dziecka na basenie

8 czerwca w Osielsku odbyły się zawody pływackie pod nazwą „IV Pływacki Dzień Dziecka”. W punktacji drużynowej, zdobywając Puchar, zwyciężył nasz klub MUKS Piętnastka Bydgoszcz. Oto dorobek pływaków naszej Szkoły:
7 lat i młodsi:

  • Filip Mrozek – srebrny 25m dow, srebrny 25 grzb

8 lat:

  • Filip Iwanowski – złoty 25m dow, złoty 25 mot

10 lat:

  • Michał Bryll – złoty 50m dow, złoty 50m mot
  • Wiktoria Kocikowska – złoty 50m grzb, srebrny 50m klas
  • Sebastian Kowalczyk – złoty 50m grzb, brązowy 50m dow
  • Zuzanna Iwanowska – srebrny 50m grzb
  • Roksana Gluba – brązowy 50m dow, brązowy 50m mot
  • Antonina Lewandowska – brązowy 50m grzb

11 lat:

  • Jakub Jendruszewski – złoty 50m grzb, złoty 50m mot

14-15 lat:

  • Tymoteusz Domagała – złoty 100m dow, złoty 100m grzb
  • Natalia Hermanowska – złoty 100m grzb, złoty 100m mot
  • Marianna Rydyńska – złoty 100m klas, złoty 100m zm
  • Nadia Studzińska – złoty 100m dow, srebrny 100m zm
  • Sebastian Miniszewski – złoty 100m klas, srebrny 100m grzb
  • Stanisław Janeczek – złoty 100m mot
  • Jarosław Knopp – srebrny 100m dow, srebrny 100m mot
  • Wiktoria Czarniak – srebrny 100m dow
  • Melissa Orum – brązowy 100m klas, brązowy 100m zm

14 lat i starsi:

  • sztafeta mieszana 4x100m dow – złoty: Stanisław Janeczek, Tymoteusz Domagała, Nadia Studzińska, Melissa Orum
  • sztafeta mieszana 4x100m dow – srebrny: Sebastian Miniszewski, Jarosław Knopp, Wiktoria Czarniak, Marianna Rydyńska

16 lat i starsi:

  • Oliwia Uklejewska – złoty 100m klas, srebrny 100m dow.

Punkty dla drużyny zdobywali również: Wiktoria Błaszczykowska, Emilia Damazyn, Igor Kowalczyk, Oliwia Przybył, Kajetan Szymańczak, Letycja Thim, Natalia Tyszkiewicz, Martyna Walicka, Weronika Wilczyńska, Mikołaj Zawadzki.

Gratulacje dla pływaków i ich trenerów!
Zdj. trener Bartosz Ronkiewicz.


Sukces Kingi Paradowskiej na Mistrzostwach Polski Seniorów

KINGA PARADOWSKA wywalczyła pierwszy w historii MUKS Piętnastka Bydgoszcz złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w konkurencji 200m zm (2:17,03s)! Zdobyła też 4 miejsce na 400m zm. Wypełniła w obu startach kwalifikacje na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się na początku lipca w Helsinkach. Ponadto Kinga (podopieczna trenerów: Daniela Grzyba i Roberta Strzałki) wywalczyła 10 m-ce na 1500m dow i płynęła w finale B (100m klas).

W czołówce pływaków w Polsce, płynąc w finałach B, znaleźli się również:

  • Aleksandra Dudek (3)
  • Marianna Rydyńska (3)
  • Patryk Winiatowski (2)
  • Marta Holak (1)
  • Wiktoria Rutkowska (1).

Trenerzy pływaków: Daniel Grzyb, Robert Strzałka, Bartosz Ronkiewicz.
Mistrzostwa Polski Seniorów odbyły się w Łodzi w dniach 24-27.05.2018.
Gratulujemy!!!
Zdj. pan Piotr Kozłowski. Więcej zdjęć autorstwa pani Katarzyny Holak w GALERII.


Puchar dla 10-latków!

W dniach 25-26 maja na basenie „Bryza” w Bydgoszczy odbyły się Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10,11 lat. Byli tam też uczniowie naszej szkoły, podopieczni trenera Tomasza Iwanowskiego.
W punktacji drużynowej 10-latkowie zdobyli puchar za pierwsze miejsce; największy udział w tym sukcesie miał Michał Bryll, który wywalczył komplet 4 złotych medali (50m dow, 50m klas, 50m grzb, 100m zm) oraz został najlepszym zawodnikiem w tej kategorii. Multimedalistami zostali też: Wiktoria Kocikowska – złoty 50m klas, złoty 50m grzb i Sebastian Kowalczyk – srebrny 50m dow, brązowy 50m grzb, brązowy 100m zm.
Wśród 11-latków nasi uczniowie uplasowali się na wysokim, czwartym miejscu. W tej kategorii brązowy medal zdobył Jakub Jendruszewski (50m mot).
Punkty dla swoich drużyn zdobywali również: Wiktoria Błaszczykowska, Roksana Gluba, Antonina Lewandowska, Oliwia Przybył, Natalia Tyszkiewicz, Martyna Walicka, Weronika Wilczyńska, Borys Wielgosz, Mikołaj Zawadzki.
Gratulujemy!


Pływacy na Meetingu w Poznaniu

18 maja odbył się w Poznaniu 4. Meeting Pływacki im. Macieja Frankiewicza, w którym brali udział pływacy naszej szkoły.
Najlepsze wyniki:
16 lat i starsi:

  • Aleksandra Dudek - 1m-ce 50m dow, 2m-ce 200m dow
  • Mateusz Wamka - 2m-ce 200m zm
  • Mateusz Tylicki - 2m-ce 200m dow, 3m-ce 100 mot
  • Marta Holak - 3m-ce 100m mot
  • Karolina Wolska - 3m-ce 200m zm
  • Amelia Gajdzińska - 3m-ce 100m grzb

15 lat:

  • Anna Kamińska - 2m-ce 100m klas

14 lat:

  • Krzysztof Matuszewski - 1m-ce 200m zm, 1m-ce 200m dow.

Najlepsi zawodnicy:

  • 16 lat i starsi: Aleksandra Dudek 2m-ce, Mateusz Tylicki 3m-ce
  • 14 lat: Krzysztof Matuszewski 1m-ce.

Trenerzy: Daniel Grzyb, Robert Strzałka, Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki.
Gratulujemy!
Zdjęcia: pani Katarzyna Holak, również w GALERII.


Zawody w Olsztynie

19 i 20 maja odbyły się II Międzynarodowe Zawody o Puchar Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, w których brało udział ponad 450 pływaków. Był to debiut Roksany Gluby (kl. IVa SP 44 MS) na dużym, 50 metrowym basenie. W kat. wiekowej 10 lat wywalczyła srebrny medal na 100m st. grzbietowym i brązowy na 50m st. klasycznym. Pozostałe konkurencje również kończyła na wysokich pozycjach: 4 miejsce na 50m st. grzbietowym i 5 miejsce na 50m st. motylkowym.
W kat. wiekowej 14 lat z powodzeniem płynęły uczennice kl. VIIa: Natalia Hermanowska; zdobyła 3 brązowe medale (50m klas, 100m klas, 200m klas) oraz Otylia Tomasik: srebrny (200m grzb) i brązowy 200m zm5m-ce 100m grzb.
Trenerzy: Tomasz Iwanowski, Bartosz Ronkiewicz.
Gratulujemy udanych startów!


Zawody w Świeciu

13 maja odbyły się II Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Świecia. Zawodnicy MUKS Piętnastka zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Oto pływacy, którzy zdobyli medale:
7 lat i młodsi:

  • Filip Mrozek – złoty 25m NN z deską, srebrny 25m dow
  • Antek Dobosz – brązowy 25m NN z deską, brązowy 25m grzb – pierwszy start w zawodach

8 lat:

  • Filip Iwanowski – złoty 25m dow, złoty 50m dow
  • Igor Kowalczyk – srebrny 25m NN z deską

10 lat:

  • Michał Bryll – złoty 50m dow, złoty 25m mot
  • Sebastian Kowalczyk – złoty 50m grzb, srebrny 100m dow
  • Roksana Gluba – złoty 50m grzb, srebrny 25m mot
  • Zuzanna Iwanowska – złoty 100m dow
  • Wiktoria Kocikowska – srebrny 50m dow
  • Antonina Lewandowska – brązowy 50m grzb
  • sztafeta mieszana 4x50m dow – złoty: Michał Bryll, Wiktoria Kocikowska, Sebastian Kowalczyk, Roksana Gluba

11 lat:

  • Jakub Jendruszewski – złoty 50m mot
  • Martyna Walicka – brązowy 50m mot
  • Mikołaj Zawadzki – brązowy 100m grzb

14 lat:

  • Sebastian Miniszewski – złoty 200m dow, złoty 50m mot
  • Natalia Hermanowska – złoty 200m dow, złoty 100m grzb
  • Stanisław Janeczek – złoty 100m grzb, srebrny 200m dow
  • Otylia Tomasik – złoty 100m klas, srebrny 200m dow
  • Julia Zelis – złoty 50m mot, brązowy 200m dow

16 lat:

  • Aleksandra Dudek – złoty 100m dow, złoty 50m mot
  • Mateusz Tylicki – złoty 100m dow, złoty 50m mot
  • Hubert Woźniak – złoty 200m dow, srebrny 50m mot
  • Norbert Puła – złoty 100m grz, brązowy 100m dow
  • Wiktoria Rutkowska – złoty 200m dow, brązowy 100m dow
  • Natalia Czarniak – złoty 100m grzb
  • Natalia Zgórska – srebrny 200m dow

11 lat i starsi:

  • sztafeta mieszana 4x50m zm – złoty: Otylia Tomasik, Natalia Hermanowska, Stanisław Janeczek, Sebastian Miniszewski
  • sztafeta mieszana 4x50m zm – brązowy: Natalia Zgórska, Norbert Puła, Hubert Woźniak, Natalia Czarniak.

Nagrodzonych zostało po 3 zawodników w każdym roczniku za 2 starty wg punktacji wielobojowej FINA: 1 m-ce: Filip Iwanowski, Michał Bryll, Natalia Hermanowska, Aleksandra Dudek, Sebastian Miniszewski, Mateusz Tylicki; 2 m-ce: Filip Mrozek, Roksana Gluba, Dominika Ronkiewicz, Otylia Tomasik, Stanisław Janeczek, Wiktoria Rutkowska, Hubert Woźniak; 3 m-ce: Zuzanna Iwanowska, Karol Bania.

W zawodach uczestniczyli ponadto najmłodsi nasi pływacy, którzy osiągali wartościowe wyniki i poprawiali swoje rekordy życiowe: Emilia Damazyn, Marcin Klonowski, Szymon Padzikowski, Kacper Piotrowski, Oliwia Przybył, Marcel Stadnik, Kajetan Szymańczak, Natalia Tyszkiewicz.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!


Zawody w Warszawie

Pływacy uczestniczący w zawodach pływackich ARENA GRAND PRIX – PUCHAR POLSKI WARSZAWA w dniach 12-13.05.2018 r. mogą zaliczyć ten start do udanych; ustanawiali rekordy życiowe oraz zajmowali wysokie miejsca.
Uczestnicy z kl. II gimnazjum:

  1. CYGAN JULIA
  2. FRYSIAK ZUZANNA
  3. GŁAZIK DOMINIKA
  4. GROŃ WERONIKA
  5. JELIŃSKI MARCEL
  6. KAMIŃSKA ANNA
  7. MARJAŃSKA AGATA
  8. MATUSZESKI KRZYSZTOF
  9. OLSZEWSKI JAKUB
  10. WIŚNIEWSKI MIKOŁAJ
  11. RYDYŃSKA MARIANNA – 7 kl. SP 44 MS

Czołowe miejsca zajmowali:
Pierwsze:
MATUSZEWSKI K. 100 DOW. I 50 MOTYL
Drugie:
MATUSZESKI K. – 200 DOW. 400 ZM. 400 DOW.
OLSZEWSKI J. – 50 KLAS.
CYGAN J. – 400 DOW. I 800 DOW.
RYDYŃSKA M. – 100 MOT. I 400 ZM.
Trzecie:
RYDYŃSKA M. – 200 DOW. I 200 GRZB.
Drużynowo – 12 miejsce
Nagrodzeni w podsumowaniu za 3 starty zostali:
M, RYDYŃSKA – 3-14 LAT i K. MATUSZEWSKI – 3-15 LAT


Trenerzy: Sławomir Gawinecki, Leszek Borowicz, Bartosz Ronkiewicz.
Gratulujemy!


Turniej 4 basenów

25 kwietnia na basenie „Bryza” w Bydgoszczy, odbyły się zawody pływackie pn. „Turniej 4 basenów”, w którym ścigają się najmłodsi uczniowie bydgoskich szkół. Oto dorobek pływaków klasy pierwszej, podopiecznych trenera Tomasza Iwanowskiego:

  • Filip Mrozek – złoty 25m NN dow z deską, srebrny 25m grzb
  • Filip Iwanowski – złoty 25m dow, brązowy 25m grzb
  • Szymon Padzikowski – srebrny 25m NN dow z deską
  • Emilia Damazyn - brązowy 25m dow, brązowy 25m NN dow z deską
  • Kacper Klessa – 5m-ce 25m dow
  • Marcin Klonowski – 6m-ce 25m dow, 6m-ce 25m grzb
  • Kacper Piotrowski – 6m-ce 25m NN dow z deską

Punkty dla drużyny zdobywali również: Remigiusz Argalski, Igor Kowalczyk, Marcel Stadnik, Kajetan Szymańczak.
Gratulujemy!


Pracowity weekend w Raciborzu

14 i 15 kwietnia, jak co roku startowaliśmy w Mistrzostwach Polski Szkół Sportowych w PŁYWANIU. Tym razem nasi zawodnicy reprezentowali dwie szkoły, mianowicie: SP MS 44 i GIM 54 MS.
Po dwudniowej batalii, czyli eliminacjach i finałach okazało się że zajęliśmy drużynowo:
II miejsce – w klasyfikacji podstawówek
IV miejsce – w klasyfikacji gimnazjów.

Na szczególną pochwałę zasługują medaliści:
Marianna Rydyńska (3 złote, 1 srebrny)
Krzysztof Matuszewski – najlepszy zawodnik (1 złoty)
Natalia Hermanowska ( 2 brązowe)
Stanisław Janeczek (1 brązowy)
Sebastian Miniszewski (1 brązowy)
Mikołaj Dobrindt (1 brązowy)
...oraz uczestnicy sztafet (2 srebrne i 1 brązowy).

Skład ekipy gimnazjum nr 54 MS
Groń Weronika, Frysiak Zuzanna, Gajdzińska Amelia, Kamińska Anna, Cygan Julia, Matuszewski Krzysztof, Dobrindt Mikołaj, Wiśniewski Mikołaj, Jeliński Marcel, Olszewski Jakub
Skład ekipy SP 44 MS
Rydyńska Marianna, Tomasik Otylia, Hermanowska Natalia, Orum Melissa, Sędłak Alicja, Studzińska Nadia, Ronkiewicz Dominika, Zelis Julia, Czarniak Wiktoria, Miniszewski Sebastian, Knopp Jarosław, Janeczek Stanisław, Bania Karol, Domagała Tymoteusz, Szymański Igor

Trenerami tych grup rocznikowych są: Bartosz Ronkiewicz, Robert Strzałka, Leszek Borowicz i Sławomir Gawinecki.
Więcej zdjęć z zawodów w GALERII.


Wielkanocne pływanie

7 kwietnia na basenie „Bryza” w Bydgoszczy odbyły się XII Wielkanocne Zawody w Pływaniu. Wzięło w nich udział prawie 550 zawodników z 28 klubów.
Oto osiągnięcia naszych pływaków:
7 lat i młodsi

  • Filip Mrozek – srebrny 25m dow

8 lat

  • Filip Iwanowski – złoty 25m dow, złoty 25m klas
  • sztafeta mieszana 4x25m dow – brązowy: Filip Iwanowski, Letycja Thim, Igor Kowalczyk, Emilia Damazyn

10 lat

  • Wiktoria Kocikowska – złoty 50m grzb, złoty 50m klas
  • Michał Bryll – złoty 100m dow , srebrny 100m zm
  • Roksana Gluba – srebrny 50m grzb, brązowy 100m zm
  • Sebastian Kowalczyk – brązowy 100m dow,
  • sztafeta mieszana 4x50m zm – złoty: Roksana Gluba, Wiktoria Kocikowska, Michał Bryll, Sebastian Kowalczyk

11 lat

  • Jakub Jendruszewski – brązowy 50m grzb, brązowy 100m zm

13 lat

  • Igor Szymański (UKS Osowa Góra) – złoty 100m klas, złoty 200m zm
  • Dominika Ronkiewicz (UKS Osowa Góra) – złoty 100m klas, srebrny 100m grzb
  • Alicja Sędłak (UKS Osowa Góra) – złoty 100m mot, srebrny 50m dow

14 lat

  • Marianna Rydyńska – złoty 100m grzb, złoty 100m mot
  • Krzysztof Matuszewski – złoty 100m mot, złoty 200m zm
  • Jakub Olszewski – złoty 100m grzb, srebrny 200m zm
  • Natalia Hermanowska – złoty 100m klas, srebrny 100m mot
  • Julia Cygan – złoty 200m zm, srebrny 100m dow
  • Stanisław Janeczek – złoty 100m klas, brązowy 200m zm
  • Sebastian Miniszewski – złoty 100m dow
  • Otylia Tomasik – srebrny 100m grzb, srebrny 200m zm
  • Jarosław Knopp – srebrny 100m dow, srebrny 100m klas
  • Nadia Studzińska – srebrny 100m klas
  • Melissa Orum – brązowy 100m grzb, brązowy 100m klas
  • Julia Zelis – brązowy 100m mot
  • sztafeta mieszana 4x100m zm – złoty: Marianna Rydyńska, Julia Cygan, Natalia Hermanowska, Melissa Orum
  • sztafeta mieszana 4x100m zm – srebrny: Otylia Tomasik, Nadia Studzińska, Julia Zelis, Jarosław Knopp

15-17 lat

  • Weronika Groń – złoty 100m grzb, srebrny 100m mot
  • Błażej Mikołajczak – złoty 200m zm, srebrny 100m dow
  • Mikołaj Wiśniewski – złoty 100m mot, srebrny 100m grzb
  • Marcel Jeliński – srebrny 100m mot, srebrny 200m zm
  • Agata Marjańska – srebrny 100m klas, brązowy 100m grzb
  • Zuzanna Frysiak – srebrny 100m grzb
  • Adrianna Regosz – srebrny 200m zm
  • Dawid Malicki – brązowy 100m grzb
  • Adam Oszutowski – brązowy 100m mot
  • sztafeta mieszana 4x100m zm – srebrny
  • sztafeta mieszana 4x100m zm – brązowy: Zuzanna Frysiak, Agata Marjańska, Weronika Groń, Anna Kamińska.

W zawodach reprezentowali naszą szkołę również: Wiktoria Błaszczykowska, Wiktoria Czarniak, Marcin Klonowski, Kacper Klessa, Antonina Lewandowska, Szymon Padzikowski, Oliwia Przybył, Mateusz Sobowiec, Marcel Stadnik, Gabriel Szafranek, Kajetan Szymańczak, Natalia Tyszkiewicz, Martyna Walicka, Weronika Wilczyńska, Borys Wielgosz, Hubert Woźniak, Mikołaj Zawadzki.
Zawodnikom i trenerom gratulujemy!
Więcej zdjęć w GALERII.


Kinga Paradowska w Austrii

W dniach 24-25 marca w austriackim GRAZ odbył się wielomecz pływacki z udziałem 11 państw europejskich: Czechy, Słowacja, Grecja, Słowenia, Cypr, Szwajcaria, Turcja, Bułgaria, Ukraina, Austria.
Bydgoszcz i Polskę reprezentowała KINGA PARADOWSKA i trener Daniel Grzyb.
W każdym ze swoich startów Kinga wywalczyła medal:

  • 400 zmiennym – BRĄZ – z czasem 4:59,16
  • 200 zmiennym – SREBRO – z czasem 2:19,60
  • oraz w sztafecie 4 x 200 dowolnym – BRĄZ

Polska zespołowo uplasowała się na 4. pozycji.


Sprinty w Inowrocławiu

43 medale zdobyli pływacy naszego klubu w VIII Grand Prix Kujaw w Sprincie. Zawody odbyły się 24 marca na pływalni „Delfin” w Inowrocławiu.
Oto medaliści:
8 lat i młodsi

  • Filip Iwanowski – srebrny 25 dow, srebrny 25m klas

10 lat

  • Michał Bryll – złoty 50m dow, złoty 25m mot, najlepszy zawodnik rocznika
  • Wiktoria Kocikowska – złoty 50m grzb, złoty 50m klas
  • Sebastian Kowalczyk – złoty 50m grzb, srebrny 50m dow
  • Roksana Gluba – brązowy 25m mot
  • sztafeta mieszana 4x25m dow – złoty: Michał Bryll, Roksana Gluba, Sebastian Kowalczyk, Wiktoria Kocikowska

11 lat

  • Jakub Jendruszewski – srebrny 50m grzb

14-15 lat

  • Marianna Rydyńska – złoty 100m dow, złoty 50m grzb, najlepsza zawodniczka rocznika
  • Natalia Hermanowska – złoty 50m dow, złoty 50m klas
  • Krzysztof Matuszewski – złoty 50m mot, srebrny 50m dow, najlepszy zawodnik rocznika
  • Anna Kamińska – złoty 50m mot, brązowy 50m grzb
  • Weronika Groń – srebrny 50m grzb, srebrny 50m dow
  • Mikołaj Wiśniewski – srebrny 50m mot, brązowy 50m grzb
  • Nadia Studzińska – srebrny 50m klas
  • Tymoteusz Domagała – srebrny 100m dow
  • Jakub Olszewski – srebrny 50m grzb
  • Stanisław Janeczek – srebrny 50m klas
  • Agata Marjańska – brązowy 50m klas

16 lat i starsi

  • Patryk Winiatowski – złoty 100m dow, złoty 50m mot, najlepszy zawodnik rocznika
  • Aleksandra Dudek – złoty 50m dow, złoty 100m dow
  • Amelia Gajdzińska – złoty 50m mot, srebrny 50m grzb
  • Oliwia Uklejewska – srebrny 50m klas
  • Sonia Ajtner – brązowy 50m grzb, brązowy 50m klas
  • Dawid Malicki – brązowy 50m grzb
  • Adam Oszutowski – brązowy 50m klas
  • Natalia Czarniak – brązowy 50m mot
  • sztafeta chłopców 4x50m dow – złoty: Krzysztof Matuszewski, Mikołaj Dobecki, Hubert Woźniak, Patryk Winiatowski
  • sztafeta dziewcząt 4x50m dow – złoty: Aleksandra Dudek, Anna Kamińska, Marianna Rydyńska, Weronika Groń
  • sztafeta dziewcząt 4x50m dow – brązowy: Natalia Hermanowska, Melissa Orum, Julia Zelis, Julia Cygan.

Ponadto w zawodach wzięli udział uzyskując wartościowe wyniki: Wiktoria Błaszczykowska, Wiktoria Czarniak, Emilia Damazyn, Dominika Głazik, Zuzanna Iwanowska, Marcel Jeliński, Kacper Klessa, Jarosław Knopp, Igor Kowalczyk, Antonina Lewandowska, Dawid Malicki, Oliwia Przybył, Adrianna Regosz, Kajetan Szymańczak, Otylia Tomasik, Martyna Walicka, Weronika Wilczyńska, Mikołaj Zawadzki, Natalia Zgórska.
Gratulujemy zawodnikom i trenerom!
Foto: trener Bartosz Ronkiewicz. Więcej zdjęć w GALERII.


Zawody w Osielsku

11 marca w Osielsku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Solano Cup”. Wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły; oto ich osiągnięcia:
7 lat i młodsi

  • Filip Mrozek – złoty 25m NN do st. dow

8 lat

  • Filip Iwanowski – złoty 25m grzb, złoty 25m dow
  • Letycja Thim – brązowy 25m NN do st. dow
  • ponadto były to pierwsze zawody dla Remigiusza Argalskiego i Marcela Stadnika

10 lat

  • Michał Bryll – złoty 50m mot, złoty 100m zm
  • Roksana Gluba – złoty 100m zm, złoty 100m grzb
  • Sebastian Kowalczyk – złoty 100m dow, brązowy 100m zm
  • Wiktoria Kocikowska – złoty 50m klas, brązowy 100m dow

11 lat

  • Martyna Walicka – srebrny 100m zm
  • Jakub Jendruszewski – srebrny 100m dow

14-15 lat

  • Krzysztof Matuszewski – złoty 50m klas, złoty 100m dow
  • Marianna Rydyńska – złoty 100m dow, złoty 200m zm
  • Marcel Jeliński – złoty 100m grzb, złoty 100m mot
  • Natalia Hermanowska – złoty 50m klas, srebrny 200m zm
  • Weronika Groń – złoty 100m mot, srebrny 100m dow
  • Tymoteusz Domagała – złoty 200m zm, brązowy 50m klas
  • Zuzanna Frysiak – złoty 100m grzb
  • Sebastian Miniszewski – srebrny 100m grzb, brązowy 100m mot
  • Anna Kamińska – srebrny 100m grzb, brązowy 100m dow
  • Jarosław Knopp – srebrny 50m klas, brązowy 100m grzb
  • Dominika Głazik – srebrny 50m klas
  • Otylia Tomasik – srebrny 100m mot

16 lat i starsi

  • Adam Oszutowski – złoty 50m klas, złoty 200m zm
  • Oliwia Uklejewska – złoty 50m klas, srebrny 100m dow

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!


Zasady i terminy rekrutacji


Zawody pływackie w Giżycku

3 i 4 marca odbyły się XV Wiosenne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. Uczestniczyła w nich z sukcesem Roksana Gluba, uczennica klasy IV a SP 44 MS, bijąc swoje rekordy życiowe i zdobywając 3 medale: złoty (100m dow.) i dwa srebrne (100m klas. i 100m zm.). Gratulujemy!



Zapraszamy na zajęcia dzieci z przedszkoli i klas III szkół podstawowych

(Kliknij na wybrany obrazek, aby powiększyć.)


Stypendia dla najlepszych pływaków

Uroczyste wręczenie stypendiów Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla sportowców i ich trenerów, którzy z sukcesami reprezentowali nasz kraj i region na zawodach w 2017 roku, odbyło się 27 lutego. Nagrody otrzymało 79 trenerów i 226 zawodników; to medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz zdobywcy złotych medali Mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Oto stypendyści MUKS Piętnastka Bydgoszcz:

  • Aleksandra Dudek
  • Marta Holak
  • Kinga Paradowska
  • Roksana Słupek
  • Patryk Winiatowski
  • Agnieszka Wlodarczyk
  • Karolina Wolska
  • Daniel Grzyb - trener
  • Robert Strzałka - trener

Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy kolejnych sukcesów!


Gala Sportu 2017

26 lutego 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu sportowego w roku 2017 w Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego. Do Kinoteatru przy ul. Dwernickiego 1 w Bydgoszczy przybyli zaproszeni goście, uczniowie z rodzicami, trenerzy, nauczyciele.
Powitani zostali nowi uczniowie naszej szkoły oraz nagrodzeni wyróżniający się zawodnicy pływania, Taekwondo Olimpijskiego, koszykarki i piłkarze ręczni, a także zawodnicy startujący w triathlonie.
Oto wyróżnieni pływacy:

Nagrody trenerskie JUMPY 2017 otrzymali:
Julia Cygan, Zuzanna Frysiak, Amelia Gajdzińska, Anna Kamińska, Dawid Malicki, Agata Marjańska, Wiktoria Rutkowska, Dominik Sobków, Mateusz Tylicki, Hubert Woźniak, Mateusz Wamka.

Nagrody za osiągnięcia sportowe CHAMPION 2017 otrzymali:
Mikołaj Dobrindt, Aleksandra Dudek, Weronika Groń, Julia Gus, Marta Holak, Marcel Jeliński, Daria Karaszkiewicz, Krzysztof Matuszewski, Wiktoria Tomkowicz, Patryk Winiatowski, Mikołaj Wiśniewski, Agnieszka Włodarczyk, Karolina Wolska.

Nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe i tytuł SUPER CHAMPION 2017 otrzymali:
Kinga Paradowska, Roksana Słupek.

W części artystycznej obejrzeliśmy pokaz tańców latynoamerykańskich w wykonaniu Natalii Kozioł i Jędrzeja Bartkowskiego (ucznia kl. IIa 53 Gim.), pokaz wietnamskiej sztuki walki Viet Vo Dao prezentowany przez panów: Donalda Smokowskiego i Tomasza Borkowskiego oraz występ wokalny Kingi Paradowskiej (uczennicy klasy Ic XV LO). Była też loteria, na której uczniowie mogli wylosować ufundowane przez sponsorów upominki.
Muzycznie uroczystość uświetnił DJ Keta.
Sportowcom i trenerom gratujemy i życząc kolejnych sukcesów zapraszamy na Galę 2018 za rok!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii pana Łukasza Okońskiego.


Zawody pływackie w Rypinie

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyły się w Rypinie w sobotę 27 stycznia. Pływacy MUKS Piętnastka zdobyli ponad 100 medali!
Oto ich osiągnięcia:
10-11 lat

  • Michał Bryll – złoty 100m mot, złoty 50m mot, srebrny 50m grzb
  • Roksana Gluba – srebrny 100m grzb

12-13 lat

  • Igor Szymański – złoty 100m zm, złoty 100m klas, srebrny 50m klas, brązowy 100m dow
  • Alicja Sędłak – srebrny 100m dow, srebrny 200m zm, brązowy 50m dow, brązowy 100m zm

14-15 lat

  • Anna Kamińska – złoty 100m dow, złoty 100m klas, złoty 200m klas, złoty 100m zm
  • Krzysztof Matuszewski – złoty 100m zm, złoty 400m dow, złoty 100m dow, srebrny 200m zm
  • Wernika Groń – złoty 400m dow, złoty 100m grzb, złoty 200m grzb, srebrny 100m dow
  • Mikołaj Dobrindt – złoty 200m klas, złoty 100m klas, złoty 200m zm, srebrny 100m zm
  • Mikołaj Wiśniewski – złoty 100m mot, złoty 200m mot
  • Tymoteusz Domagała – złoty 200m grzb, srebrny 100m grzb, srebrny 50m dow, brązowy 200m mot
  • Jakub Olszewski – złoty 100m grzb, brązowy 200m klas
  • Natalia Hermanowska – srebrny 100m mot, srebrny 100m zm, brązowy 100m dow, brązowy 100m klas
  • Stanisław Janeczek – srebrny 200m klas, srebrny 100m klas
  • Agata Marjańska – srebrny 50m dow, brązowy 100m grzb
  • Julia Cygan – srebrny 100m klas, srebrny 200m klas, brązowy 200m grzb
  • Marianna Rydyńska – srebrny 100m grzb, srebrny 200m grzb
  • Julia Zelis – srebrny 400m dow, brązowy 100m mot, brązowy 200m zm
  • Sebastian Miniszewski – srebrny 200m grzb, brązowy 100m dow
  • Otylia Tomasik – srebrny 200m zm
  • Marcel Jeliński – brązowy 100m zm, brązowy 100m mot, brązowy 200m zm
  • Mateusz Sobowiec – brązowy 100m grzb, brązowy 50m dow
  • Nadia Studzińska – brązowy 400m dow

16 lat i starsi

  • Kinga Paradowska – złoty 400m dow, złoty 100m klas, złoty 200m klas, złoty 200m zm
  • Aleksandra Dudek – złoty 50m dow, złoty 100m dow, złoty 100m zm, srebrny 100m klas
  • Mateusz Tylicki – złoty 100m mot, złoty 200m mot, srebrny 400m dow
  • Roksana Słupek – złoty 100m grzb, srebrny 400m dow
  • Wiktoria Rutkowska – złoty 200m mot, srebrny 200m zm
  • Martyna Gąsowska – złoty 100m grzb
  • Jakub Muszyński – złoty 400m dow
  • Mateusz Wamka – srebrny 100m grzb, srebrny 200m grzb, srebrny 200m zm, brązowy 100m mot
  • Wiktoria Tomkowicz – srebrny 50m dow, srebrny 100m dow, srebrny 100m mot
  • Błażej Mikołajczak – srebrny 100m zm, brązowy 400m dow, brązowy 200m zm
  • Oliwia Uklejewska – srebrny 200m klas, brązowy 100m klas
  • Marta Holak – srebrny 200m mot, brązowy 100m mot
  • Adam Oszutowski – srebrny 200m klas
  • Jakub Wiśniewski – srebrny 100m klas
  • Agnieszka Włodarczyk – brązowy 50m dow, brązowy 100m dow, brązowy 400m dow
  • Mateusz Kwasowski – brązowy 50m dow, brązowy 100m dow
  • Sztafeta mieszana 4x50m dow – złoty: Kinga Paradowska, Mateusz Tylicki, Wiktoria Tomkowicz, Jakub Wiśniewski
  • Sztafeta mieszana 4x50m dow – srebrny: Agnieszka Włodarczyk, Mateusz Kwasowski, Marta Holak, Błażej Mikołajczak
  • Sztafeta mieszana 4x50m dow – brązowy: Aleksandra Dudek, Mateusz Wamka, Martyna Gąsowska, Jakub Muszyński

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych w podsumowaniu trzech startów wg punktacji tabeli FINA: Kinga Paradowska, Anna Kamińska, Krzysztof Matuszewski, Igor Szymański.
Gratulujemy zawodnikom i trenerom!
Zdjęcia z zawodów cz.1. i cz.2. w GALERII.


Zawody pływackie w Mogilnie

W sobotę 20 stycznia odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mogilna w Pływaniu. Uczestniczyli w nich pływacy z klubu MUKS Piętnastka, którzy zwyciężyli w klasyfikacji medalowej.
Medaliści to:
8 lat i młodsi:

  • Filip Iwanowski – złoty 50m dow, złoty 50m klas
  • Igor Kowalczyk – brązowy – 50m dow

10 lat:

  • Wiktoria Kocikowska – złoty 100m dow, srebrny 100m zm
  • Sebastian Kowalczyk – złoty 100m zm, srebrny 100m dow
  • Roksana Gluba – złoty 100m klas, brązowy 50m mot

11 lat:

  • Jakub Jendruszewski – brązowy 100m zm
  • Sztafeta 4x50m zm – złoty: Igor Kowalczyk, Sebastian Kowalczyk, Jakub Jendruszewski, Filip Iwanowski

13 lat:

  • Alicja Sędłak – złoty 400m dow, srebrny 100m mot

14 lat:

  • Marianna Rydyńska – złoty 50m dow, złoty 400m dow, złoty 100m grzb, złoty 100m mot, najlepsza zawodniczka w roczniku
  • Sebastian Miniszewski – złoty 50m dow, złoty 100m dow, srebrny 100m grzb, srebrny 100m klas, srebrny 100m mot
  • Melissa Orum – złoty 200m zm, srebrny 400m dow
  • Stanisław Janeczek – złoty 100m klas, srebrny 50m dow
  • Tymoteusz Domagała – złoty 100m grzb, brązowy 400m dow
  • Nadia Studzińska – złoty 100m klas, brązowy 100m grzb
  • Natalia Hermanowska – srebrny 50m dow, srebrny 100m grzb
  • Jarosław Knopp – brązowy 100m mot

15-16 lat:

  • Adam Oszutowski – złoty 100m dow, złoty 100m klas
  • Dawid Malicki – złoty 100m grzb, brązowy 400m
  • Anna Kamińska – srebrny 50m dow, brązowy 100m grzb
  • Hubert Woźniak – srebrny 400m dow, brązowy 50m dow
  • Zuzanna Frysiak – srebrny 100m dow
  • Oliwia Uklejewska – srebrny 100m klas
  • Paweł Urbański – brązowy 100m klas

17 lat:

  • Aleksandra Dudek – złoty 50m dow, złoty 100m grzb, najlepsza zawodniczka w roczniku
  • Mateusz Wamka – złoty 100m grzb, złoty 200m zm
  • Mateusz Kwasowski – złoty 50m dow, srebrny 100m dow
  • Jakub Wiśniewski – złoty 100m klas
  • Jakub Muszyński – brązowy 100m dow
  • Sztafeta chł 4x50m dow – złoty: Mateusz Wamka, Mateusz Kwasowski, Jakub Muszyński, Jakub Wiśniewski
  • Sztafeta dz 4x50m dow – srebrny: Nadia Studzińska, Oliwia Uklejewska, Anna Kamińska, Aleksandra Dudek
  • Sztafeta dz 4x50m dow – brązowy: Melissa Orum, Alicja Sędłak, Natalia Hermanowska, Marianna Rydyńska.
Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

Zdjęcia z bloku I - pani Ewa Iwanowska, zdjęcia z II bloku - trener Bartosz Ronkiewicz - w GALERII.


Zawody pływackie w Mławie

W niedzielę 7 stycznia w Mławie odbyły się III Mistrzostwa Dzieci i Młodzików w Pływaniu. Startowała w nich reprezentantka MUKS Piętnastka Bydgoszcz, Roksana Gluba, która wywalczyła srebrny medal w konkurencji 100 m klas. Niespodzianką ze strony organizatorów było zaproszenie Alicji Tchórz, jednej z najlepszych pływaczek w Polsce.
Gratulujemy!


II Międzynarodowe Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu

Michał Bryll na zawodach w Olsztynie 16-17.12.
Była radość, były łzy, była złość i zwątpienie i niezwykła lekcja pokory.
 1. dzień, sobota
Rozpoczęliśmy z 50 m grzbiet 38:30 s. (radość) – mamy złoto!
kraul – 50 m (było zdziwienie i płacz) 6. miejsce – próba płynięcia na prostych rękach 35:24 s
klasyczny – 50 m – rewelacja! – pierwszy raz i 3. miejsce 45,88 s
finał pierwszego dnia 100 m grzbietem – miało być podium grzbiet! ale sił wystarczyło na 1:28,25 s i 4. miejsce (trochę popłakujemy)
 2. dzień, niedziela
Rozpoczynamy 100 m zmiennym i srebro, poprawiony czas 1:26,40 s (jest dobry duch)
100 kraulem – sił i umiejętności wystarczyło na 1:18,11 s to dało nam 5. miejsce (przyjmujemy to z pokorą)
i finał dnia 50 m delfinem płyniemy 6 serii po naszych konkurentach z Warszawy – jest moc i sportowa złość 36:47 s – jest złoto!
Staraliśmy się godnie reprezentować MUKS Piętnastka Bydgoszcz. Dziękujemy trenerom!
Pan Michał Bryll


Kinga Paradowska medalistką Mistrzostw Polski Seniorów!

Dawno nie mieliśmy tak udanych zawodów rangi Mistrzostw Polski Seniorów, które w tym roku odbyły się w Łodzi w dniach 19-22 grudnia. Zawodnicy MUKS Piętnastki aż 7-krotnie stawali do rywalizacji z najlepszymi w kraju, pływając w ostatecznej "rozgrywce", czyli finale A.
W jednej z nich Kinga Paradowska wywalczyła w heroicznej walce brązowy medal (400 zm – 4:45,88)!
Kolejne starty w finale oraz wysokie miejsca to:
Kinga Paradowska – V m-ce na 100m zm
Julia Gus – VI m-ce na 100m zm
Kinga Paradowska – VI m-ce na 200m zm
Aleksandra Dudek – VIII m-ce na 50m dow (największa niespodzianka)
Patryk Winiatowski – IX m-ce na 200m zm
Patryk Winiatowski – IX m-ce na 100m zm (najmłodszy w FA)
Wiktoria Rutkowska – finał B na 200m mot

...a także półfinały i ...repasaże, które przejdą do historii.
Dziękujemy Wam za te 4 dni emocji i życzymy udanych startów w 2018 roku!
Żródło: https://www.facebook.com/SMSBYDGOSZCZ/
Trenerzy: Daniel Grzyb, Robert Strzałka.



Zajęcia fitness

Grupa pływaków z klasy IVa SP 44 MS skorzystała z zaproszenia na zajęcia Fitness prowadzone przez psycholog sportu, panią Beatę Julię Przyborską. Zajęcia odbyły się w sobotę 16 grudnia w KS „Centrum” przy ul. Nowotoruńskiej 8. W przyjaznej atmosferze uczestnicy wykonywali ćwiczenia ogólnorozwojowe, skakali na trampolinach, ćwiczyli na stepie.
Za ciekawe i energetyczne zajęcia dziękują: Wiktoria Błaszczykowska, Jakub Jendruszewski, Wiktoria Kocikowska, Antonina Lewandowska, Weronika Wilczyńska.
Więcej zdjęć w GALERII.


Mikołajkowe pływanie

9 grudnia podczas XII Mikołajkowych Zawodów Pływackich, pływacy naszej szkoły oraz MUKS Piętnastka Bydgoszcz wywalczyli 56 medali!
Oto młodsi zawodnicy, którzy wzięli udział w zawodach i ich osiągnięcia:
6 lat i młodsi:

  • Filip Mrozek – srebrny 25m dow z deską

7 lat

  • Filip Iwanowski - złoty 25m dow, brązowy 25m grzb

9 lat

  • Michał Bryll – złoty 50m grzb, złoty 100m zm, najlepszy zawodnik w roczniku
  • Wiktoria Kocikowska – złoty 50m dow
  • Sebastian Kowalczyk – brązowy 100m dow, brązowy 100m zm
  • Roksana Gluba – brązowy 50m klas
  • sztafeta mieszana 4x50m zm – złoty: Roksana Gluba, Wiktoria Kocikowska, Michał Bryll, Sebastian Kowalczyk

12 lat

  • Igor Szymański – złoty 100m klas, złoty 200m mot
  • Alicja Sędłak („Ósemka” Toruń) – złoty 200m mot, srebrny 200m dow
  • Dominika Ronkiewicz (UKS ZS27 Osowa Góra) – srebrny 100m grzb, brązowy 200m dow

13 lat

  • Krzysztof Matuszewski – złoty 200m dow, złoty 100m grzb, najlepszy zawodnik w roczniku
  • Marianna Rydyńska – złoty 100m klas, srebrny 200m mot, najlepsza zawodniczka w roczniku
  • Natalia Hermanowska – złoty 100m mot, srebrny 100m klas
  • Jakub Olszewski – złoty 100m klas, srebrny 100m grzb
  • Sebastian Miniszewski – srebrny 200m dow, srebrny 200m mot
  • Julia Cygan – srebrny 100m grzb, srebrny 100m mot
  • Stanisław Janeczek – srebrny 100m klas
  • Tymoteusz Domagała – brązowy 100m grzb
  • Otylia Tomasik – brązowy 100m mot, srebrny 200m mot
  • Julia Zelis – brązowy 100m grzb
  • sztafeta mieszana 4x100m zm – złoty: Jakub Olszewski, Krzysztof Matuszewski, Marianna Rydyńska, Sebastian Miniszewski
  • sztafeta mieszana 4x100m zm – brązowy: Otylia Tomasik, Nadia Studzińska, Jarosław Knopp, Julia Zelis.

Na uwagę zasługuje start w zawodach najmłodszych pływaków z klasy pierwszej, dla których były to pierwsze zawody w życiu; są to: Filip Mrozek, Szymon Padzikowski, Kajetan Szymańczak i Letycja Thim. Z niezłymi wynikami startowali również pozostali zawodnicy: Emilia Damazyn, Igor Kowalczyk, Antonina Lewandowska, Zuzanna Iwanowska, Jakub Jendruszewski, Martyna Walicka, Wiktoria Czarniak, Szymon Karczewski, Melissa Orum, Paweł Urbański.

Osiągnięcia starszych pływaków:
14-16 lat

  • Błażej Mikołajczak – złoty 200m dow, złoty 200m mot, najlepszy zawodnik w roczniku
  • Aleksandra Dudek – złoty 100m grzb, srebrny 100m mot
  • Mateusz Tylicki – złoty 100m mot, srebrny 200m mot
  • Mateusz Wamka – złoty 100m grzb, brązowy 200m mot
  • Jakub Wiśniewski – złoty 100m klas
  • Karolina Wolska – złoty 200m dow
  • Marta Holak – srebrny 200m mot
  • Mikołaj Wiśniewski - srebrny 100m mot
  • Dawid Malicki – srebrny 100m grzb
  • Oliwia Uklejewska – brązowy 200m dow, brązowy 100m klas
  • Zuzanna Frysiak – brązowy 200m mot
  • Adam Oszutowski – brązowy 100m klas
  • Norbert Puła – brązowy 100m grzb
  • Hubert Woźniak – brązowy 200m dow
  • sztafeta mieszana 4x100m zm – złoty: Mateusz Wamka, Jakub Wiśniewski, Mateusz Tylicki, Błażej Mikołajczak
  • sztafeta mieszana 4x100m zm – srebrny: Aleksandra Dudek, Mateusz Kwasowski, Marta Holak, Jakub Muszyński.

Gratulujemy!
Zdjęcia cz.1. cz. 2. i cz.3. w GALERII.


Pływacki Sprawdzian

W dniach 24-25.11.2017 w Bydgoszczy i Toruniu troje pływaków naszej szkoły wystartowało w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wszechstroności Stylowej i Wytrzymałości 12-latków.
Pływacy musieli się zmierzyć z dystansem 200 m stylem zmiennym i 800 m stylem dowolnym.
W Bydgoszczy wystartowali:
Dominika Ronkiewicz (UKS Osowa Góra Bydgoszcz)

  • II miejsce - 200m stylem zmiennym
  • III miejsce - 800m stylem dowolnym

Igor Szymański (MUKS Piętnastka Bydgoszcz)

  • I miejsce - 200m stylem zmiennym
  • II miejsce - 800m stylem dowolnym

W Toruniu startowała:
Alicja Sędłak (UKS Ósemka Toruń)

  • II miejsce - 200m stylem zmiennym
  • I miejsce - 800m stylem dowolnym

GRATULUJEMY!


Zawody pływackie w Brodnicy

25 listopada odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie Pod Patronatem Burmistrza Miasta Brodnica. Dorobek naszych pływaków to:
9 lat:

  • Sebastian Kowalczyk – złoty 25m dow, złoty 25m grzb, najlepszy zawodnik w roczniku
  • Wiktoria Kocikowska – złoty 25m dow, brązowy 25m klas, najlepsza zawodniczka w roczniku
  • Roksana Gluba – srebrny 25m klas
  • sztafeta mieszana 6x25m dow - srebrny – Roksana Gluba, Zuzanna Iwanowska, Wiktoria Kocikowska, Antonina Lewandowska, Sebastian Kowalczyk, Oliwia Przybył.

10 lat:

  • Jakub Jendruszewski – srebrny 50m dow.

W zawodach wzięli udział uczniowie klasy IVa SP 44 MS, dla których zawody w Brodnicy były pierwszymi w barwach naszej szkoły: Wiktoria Błaszczykowska, Oliwia Przybył, Natalia Tyszkiewicz, Weronika Wilczyńska, Borys Wielgosz, Mikołaj Zawadzki; ponadto: Martyna Walicka i Igor Kowalczyk (kl. Ia SP 44 MS).
Trenerzy: Tomasz Iwanowski, Mariola Raszlińska.
Gratulujemy!
Zdjęcia, również w GALERII: pani Ewa Iwanowska.


Najlepsi w Inowrocławiu

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej (z 38 medalami) wywalczyli pływacy MUKS Piętnastka Bydgoszcz, startując w XXI Mistrzostwach Inowrocławia w Pływaniu, które odbyły się 18 listopada. Wzięło w nich udział około 500 pływaków z 30 klubów.
Osiągnięcia zawodników:
9 lat:

  • Michał Bryll – złoty 50m grzb, złoty 25m mot, najlepszy zawodnik w roczniku
  • Sebastian Kowalczyk – złoty 50m dow
  • Roksana Gluba – srebrny 50m grzb, srebrny 25m mot
  • Wiktoria Kocikowska – srebrny 50m klas
  • sztafeta mieszana 4x25m dow: Michał Bryll, Wiktoria Kocikowska, Jakub Jendruszewski, Martyna Walicka – brązowy

12 lat:

  • Igor Szymański – złoty 100m grzb, złoty 100m klas, najlepszy zawodnik w roczniku
  • Dominika Ronkiewicz (UKS Osowa Góra) – złoty 100m klas, złoty 100m mot

13 lat:

  • Marianna Rydyńska – złoty 100m dow, złoty 100m mot, najlepsza zawodniczka w roczniku
  • Krzysztof Matuszewski – złoty 100m klas, złoty 100m mot, najlepszy zawodnik w roczniku
  • Sebastian Miniszewski – złoty 50m dow, złoty 100m dow
  • Jakub Olszewski – złoty 100m grzb, srebrny 100m dow
  • Nadia Studzińska – złoty 100m klas
  • Stanisław Janeczek – srebrny 50m dow, srebrny 100m klas
  • Natalia Hermanowska- srebrny 50m dow, srebrny 100m mot
  • Tymoteusz Domagala – srebrny 100m grzb, brązowy 50m dow
  • Jarosław Knopp – brązowy 100m mot
  • Julia Zelis – brązowy 50m dow

14 lat i starsi:

  • Błażej Mikołajczak – złoty 100m dow, złoty 100m mot, najlepszy zawodnik w roczniku
  • Mikołaj Dobecki – złoty 50m dow, srebrny 100m grzb
  • Oskar Walerian – złoty 100m grzb
  • Adrianna Regosz – srebrny 100m dow
  • Adam Oszutowski – srebrny 100m klas
  • Dominik Sobków – brązowy 100m dow
  • Dawid Malicki – brązowy 100m grzb
  • Mikołaj Wiśniewski – brązowy 100m mot
  • sztafeta dz 4x50m dow: Marianna Rydyńska, Melissa Orum, Julia Zelis, Natalia Hermanowska – srebrny
  • sztafeta ch 4x50m dow: Piotr Włodarczyk, Hubert Woźniak, Adam Oszutowski, Dominik Sobków - srebrny

W zawodach startowali również, uzyskując czasy na miarę rekordów życiowych: Natalia Czarniak, Wiktoria Czarniak, Zuzanna Iwanowska, Antonina Lewandowska, Oliwia Uklejewska.
Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom!
Więcej zdjęć w GALERII.


Zawody pływackie w Toruniu

11 listopada grupa 11 pływaków SP 44 MS uczestniczyła w zawodach pn. „Pływam na medal”, rozegranych w Toruniu.
Oto ich osiągnięcia:
7 lat i młodsi:

  • Filip Iwanowski – złoty 25m dow, brązowy 25m grzb

9 lat:

  • Wiktoria Kocikowska – srebrny 50m dow, srebrny 50m klas oraz puchar dla najlepszej zawodniczki w roczniku
  • Sebastian Kowalczyk – srebrny 50m dow

10 lat:

  • Jakub Jendruszewski – brązowy 50m dow

12 lat:

  • Igor Szymański – srebrny 200m zm, brązowy 50m klas
  • Dominika Ronkiewicz (Uks Osowa Góra) – złoty 50m klas, srebrny 400m dow.

Rekordy życiowe poprawiali w swoich startach pozostali pływacy: Roksana Gluba, Zuzanna Iwanowska, Igor Kowalczyk, Antonina Lewandowska (która debiutowała w zawodach pływackich!), Martyna Walicka.
Trenerzy: Tomasz Iwanowski, Mariola Raszlińska, Bartosz Ronkiewicz, Robert Strzałka.
Gratulujemy!

Zdjęcia: pani Ewa Iwanowska, zapraszamy do GALERII.


Rekord Polski w Toruniu

Podczas zawodów pływackich „Z Delfinem do Tokio”, które odbyły się 28 października w Toruniu, z sukcesem startowali uczniowie naszej szkoły:

  • Krzysztof Matuszewski ustanowił Rekord Polski wśród 13-latków w konkurencji 400m st. dowolnym, który obecnie wynosi 4:12.13 s;
  • najlepszymi pływakami w swoim roczniku zostali: Aleksandra Dudek, Patryk Winiatowski, Amelia Gajdzińska, Dominik Sobków, Weronika Groń, Mikołaj Dobrindt, Marianna Rydyńska, Krzysztof Matuszewski i Michał Bryll;
  • medale zdobyli:

16 lat i starsi

  • Aleksandra Dudek – złoty 100m dow, złoty 400m dow
  • Patryk Winiatowski – złoty 100m dow, złoty 200m zm
  • Kinga Paradowska – złoty 100m klas, złoty 200m zm
  • Mateusz Tylicki – złoty 100m mot, srebrny 200m zm
  • Jakub Muszyński – złoty 400m dow
  • Mateusz Wamka – złoty 100m grzb
  • Patryk Dembski – srebrny 100m dow, srebrny 100m mot
  • Karolina Wolska – srebrny 100m grzb, srebrny 200m zm
  • Agnieszka Włodarczyk – srebrny 400m dow, brązowy 100m dow
  • Marta Holak – srebrny 100m mot
  • Oskar Walerian – srebrny 100m grzb
  • Jakub Wiśniewski – srebrny 100m klas
  • Mateusz Kwasowski – brązowy 100m dow, brązowy 100m mot
  • Natalia Bilska – brązowy 400m dow
  • Martyna Gąsowska – brązowy 100m grzb
  • Wiktoria Rutkowska – brązowy 100m mot

15 lat

  • Dominik Sobków – złoty 400m dow srebrny 100m dow
  • Amelia Gajdzińska – złoty 100m grzb, srebrny 400m dow
  • Adam Oszutowski – złoty 100m klas
  • Oliwia Uklejewska – złoty 100m klas
  • Sonia Ajtner - srebrny 100m grzb, brązowy 400m dow
  • Dawid Malicki – srebrny 100m grzb
  • Hubert Woźniak – brązowy 400m dow

14 lat

  • Mikołaj Dobrindt – złoty 100m dow, złoty 200m zm
  • Weronika Groń – złoty 100m mot, złoty 200m zm
  • Anna Kamińska – złoty 100m klas, srebrny 200m zm
  • Zuzanna Frysiak – złoty 100m dow, złoty 400m dow
  • Mikołaj Wiśniewski – złoty 100m mot, brązowy 100m dow
  • Marcel Jeliński – srebrny 100m mot, srebrny 100m grzb
  • Gabriel Szafranek – brązowy 100m grzb
  • Agata Marjańska – brązowy 100m mot

13 lat

  • Krzysztof Matuszewski – złoty 100m dow, złoty 400m dow
  • Marianna Rydyńska – złoty 100m grzb, złoty 400m dow
  • Sebastian Miniszewski – złoty 100m mot
  • Julia Cygan – srebrny 100m klas, srebrny 400m dow
  • Natalia Hermanowska - srebrny 100m dow
  • Otylia Tomasik – srebrny 100m mot

12 lat

  • Dominika Ronkiewicz (UKS ZS 27 „Osowa Góra”) – srebrny 100m grzb, brązowy 400m dow
  • Igor Szymański – srebrny 400m dow

9 lat

  • Michał Bryll - złoty 50 m dow, złoty 50m grzb

Trenerzy: Daniel Grzyb, Robert Strzałka, Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki, Bartosz Ronkiewicz.
Gratulujemy!
Więcej zdjęć autorstwa pani Katarzyny Holak w GALERII.


Zawody pływackie w Osielsku

W niedzielę 22 października odbyły się w Osielsku Ogólnopolskie Zawody Pływackie "SOLANO CUP". Wystartowała w nich 28 osobowa ekipa pływaków MUKS Piętnastka Bydgoszcz, zdobywając 39 medali! Wśród startujących byli zawodnicy, którzy debiutowali w zawodach pływackich, uczniowie pierwszej klasy SP 44 MS.
Osiągnięcia pływaków:
7 lat:

  • Filip Iwanowski – złoty 25m dow, srebrny NN do st. dow
  • Emilia Damazyn – brązowy NN do st. dow - debiut z zawodach pływackich
  • Igor Kowalczyk – 4m-ce NN do st. dow i 9m-ce 25m grzb - debiut w zawodach pływackich

9 lat:

  • Michał Bryll – złoty 50m grzb, złoty 100m zm
  • Wiktoria Kocikowska – złoty 50m grzb, srebrny 50m klas
  • Sebastian Kowalczyk – złoty 50m dow, srebrny 100m zm
  • Roksana Gluba – brązowy 100m zm, brązowy 50m klas
  • W zawodach startowały uzyskując wartościowe wyniki i poprawiając swoje rekordy życiowe: Martyna Walicka i Zuzanna Iwanowska

10 lat:

  • Jakub Jendruszewski – brązowy 50m grzb

13 lat:

  • Marianna Rydyńska – złoty 200m dow, złoty 100m grzb
  • Krzysztof Matuszewski – złoty 200m dow, złoty 200m zm
  • Tymoteusz Domagała – złoty 100m grzb
  • Melissa Orum – złoty 50m mot
  • Natalia Hermanowska – złoty 100m klas
  • Sebastian Miniszewski – srebrny 200m dow, srebrny 200m zm
  • Julia Cygan – brązowy 200m dow, srebrny 200m zm
  • Jarosław Knopp – srebrny 50m mot
  • Otylia Tomasik – srebrny 100m grzb
  • Nadia Studzińska – brązowy 100m klas
  • Wiktoria Czarniak – brązowy 50m mot
  • Julia Zelis – brązowy 100m grzb

14 lat:

  • Anna Kamińska – złoty 100m klas, złoty 200m zm
  • Marcel Jeliński – złoty 100m grzb, złoty 200m zm
  • Weronika Groń – złoty 200m dow, złoty 100m grzb
  • Szymon Karczewski – złoty 200m dow, złoty 50m mot
  • Zuzanna Frysiak – srebrny 50m mot, srebrny 100m grzb
  • Agata Marjańska – brązowy 50m mot.

Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych wg punktacji FINA: Wiktoria Kocikowska, Weronika Groń, Marianna Rydyńska, Michał Bryll, Marcel Jeliński, Krzysztof Matuszewski.
Trenerzy: Tomasz Iwanowski, Bartosz Ronkiewicz, Sławomir Gawinecki, Leszek Borowicz, Robert Strzałka, Mariola Raszlińska.
Gratulujemy!
Zdjęcia w GALERII blok I, blok II, blok IV.


Aquathlon Osielsko

W niedzielę 24 września odbyła się druga edycja imprezy pływacko-biegowej Aquathlon Osielsko. Z powodzeniem startowała tam grupa uczestników naszego klubu. W zależności od wieku, do pokonania były różne dystanse; zawodnicy pływali na basenie GOSiR w Osielsku, biegali w pobliskim lesie.
Oto ich osiągnięcia:

  • 1000m biegu i 200m pływania:  Dominika Ronkiewicz – 1 miejsce
  • 2000m biegu i 400m pływania:
     Weronika Groń – 1 m-ce
     Otylia Tomasik – 2 m-ce
     Natalia Hermanowska – 3 m-ce
     Krzysztof Matuszewski – 1 m-ce
     Stanisław Janeczek – 2 m-ce
     Tymoteusz Domagała – 4 m-ce
  • 4000m biegu i 800m pływania:  Aleksandra Dudek – 1 m-ce
  • 5000m biegu i 1000m pływania:  pani Dorota Ronkiewicz – 3 m-ce.

Więcej zdjęć w GALERII.
Gratulujemy!


Plan zajęć dla dzieci

Plan zajęć nauki/doskonalenia pływania dla dzieci w ramach Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Piętnastka" od 18 września 2017

Grupa I nauka pływania dla dzieci klasy 0-III (do wyboru dwa terminy):
Wtorek - godzina 17:45-18:30
Środa - godzina 17:45-18:30
Piątek - godzina 17:45-18:30
zapisy na zajęcia przyjmuje Marek Gołembiewski 607721000

Grupa II doskonalenie pływania dla dzieci (do wyboru trzy terminy):
Poniedziałek - godzina 18:30-19:15
Wtorek - godzina 18:30-19:15
Środa - godzina 18:30-19:15
Piątek - godzina 18:30-19:15
zapisy na zajęcia przyjmuje Marek Gołembiewski

Grupa III doskonalenie pływania dla dzieci (do wyboru trzy terminy):
Poniedziałek - godzina 18:30-19:15
Wtorek - godzina 19:15-20:00
Środa - godzina 19:15-20:00
Piątek - godzina 19:15-20:00

Koszt zajęć 70 zł miesięcznie płatne z góry do 10 każdego miesiąca na konto
MUKS Piętnastka Bydgoszcz Bank Pekao 22 1240 3493 1111 0010 5376 4655
W opisie: za zajęcia sekcji pływackiej imię i nazwisko dziecka.

Grupa IV doskonalenie pływania dla dzieci
Prowadzący: Robert Strzałka oraz Daniel Grzyb
poniedziałek - godzina 17:00-18:30
wtorek - godzina 17:30-19:00
czwartek - godzina 18:00-19:30

Koszt zajęć 90 zł miesięcznie płatne z góry do 10 każdego miesiąca
MUKS Piętnastka Bydgoszcz Bank Pekao 22 1240 3493 1111 0010 5376 4655
W opisie: za zajęcia sekcji pływackiej imię i nazwisko dziecka.


Obóz w Wałczu za nami

Wakacje, wakacje… i po wakacjach.
Szczęśliwi i najedzeni wróciliśmy z obozu w Wałczu, gdzie w doskonałych warunkach Centralnego Ośrodka Sportu staraliśmy się wejść w nowy rok szkolny i sezon pływacki.
Nowy i jakże inny, bo przecież oprócz klas licealnych i gimnazjalnych zaczynamy szkolenie w podstawówce. Dlatego wśród niespełna 60 osobowej ekipy zawodników, na zgrupowaniu byli reprezentanci NOWYCH klas 7 i 4. To oni po raz pierwszy w nowych „barwach” szkolnych i klubowych, starali się poznać bliżej i jak najlepiej zintegrować.
Dziękujemy szczególnie pływakom z klasy czwartej za udział w obozie.
Oto kilka zdjęć z Wałcza.
Źródło: https://www.facebook.com/SMSBYDGOSZCZ/


Informacje dotyczące obozu w Wałczu

Wyjazd: 30.08.2017 godz. 10:30 zbiórka przy parkingu Szkoły Podstawowej nr 17 ul. Berlinga 17 przyjazd do COS Wałcz planowany ok. 13:00 na posiłek obiadowy.
Powrót: 7.08.2017 godz. 13:30 wyjazd z ośrodka po śniadaniu. Klasa IV wyjazd dnia 2.09. po posiłku obiadowym planowany przyjazd ok. godz. 16:00.
Wszyscy uczestnicy obozu zobowiązani są zabrać:
- Legitymację szkolną.
- Niezbędny sprzęt treningowy do zajęć w wodzie i lądzie (nie brać: płetw, desek, rurek).
- Wygodne obuwie do atletyki terenowej.


IV edycja Wody Bydgoskiej

15 sierpnia odbyła się IV edycja Ogólnopolskich Zawodów Pływackich na Brdzie „Woda Bydgoska”. Jak co roku w czołówce wyścigów znaleźli się nasi uczniowie:
650m – pierwsze 5 miejsc wśród kobiet: pierwsza Julia Gus, następnie Aleksandra Dudek, Karolina Wolska, Marta Holak, Weronika Woroniecka; w kategorii mężczyzn Patryk Winiatowski obronił tytuł Mistrza na tym dystansie, Mateusz Tylicki był trzeci, Błażej Mikołajczak – czwarty;
1600m – Patryk Dembski trzecie miejsce;
2800m – Kinga Paradowska i Jakub Muszyński zajęli trzecie miejsca.
W tym roku imprezę wzbogacono o wyścig Fun Swimrun, który łączył pływanie z bieganiem i pokonywaniem przeszkód na lądzie i na wodzie, tryumfował Michał Urbański.
W imprezie wzięło udział 425 zawodników, a wśród nich: wice dyrektor Marek Gołembiewski i trener Bartosz Ronkiewicz.
Zdjęcie nagrodzonych: facebook.com/aktywnabydgoszczpl

Foto poniżej i w GALERII - pani Katarzyna Holak.


Uwaga uczniowie klas o profilu pływanie.

W dniach 30.08-02.09.2017 dla uczniów klas IV SP 44 MS oraz w dniach 30.08-07.09.2017 dla uczniów klas starszych Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego organizowany jest obóz sportowy w COS Wałczu.

Proszę rodziców/opiekunów prawnych o zapoznanie się z załącznikami:
- załącznik nr 1 - uczniowie klas IV
- załącznik nr 2 - uczniowie klas VII, Gim 54 MS, XX LO MS

W przypadku akceptacji warunków udziału w obozie proszę o zwrot deklaracji do dnia 24.07.2017 w sekretariacie szkoły lub drogą mailową: liceum@liceumxv.edu.pl.


OOM: Mistrzostwa Polski 17-18 latków w pływaniu

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży trwała od wtorku 18 lipca do czwartku 21 lipca.
Nasza ekipa zaprezentowała się w Warszawie ośmio osobowym składem.

  • sztafeta dziewcząt w składzie: Roksana Słupek, Wiktoria Tomkowicz, Daria Karaszkiewicz, Julia Gus, stawała dwukrotnie na podium zdobywając brązowe medale w konkurencjach 4x200 dowolony oraz 4x100 dowolony
  • Julia Gus dwa finały A (50grzbietowy, 200zmienny) oraz finał B (50 dowolny)
  • Roksana Słupek dwa finały A (200dowolny, 400dowolny)
  • Daria Karaszkiewicz finał A (200 grzbietowy) oraz cztery finały B (100 i 200 motylkowy, 100grzbietowy i 200zmienny)
  • Wiktoria Tomkowicz finał A (100dowolny) i trzy finały B (200dowolny, 200zmienny, 50dowolny)
  • Wiktoria Rutkowska dwa finały B (200motylkowy, 400dowolny)
  • Patryk Winiatowski dwa finały A (200zmienny, 100dowolny) oraz dwa finały B (100motylkowy, 50dowolny).

Źródło: https://www.facebook.com/SMSBYDGOSZCZ/
Trenerzy: Daniel Grzyb i Bartosz Ronkiewicz.
Gratulujemy!
Więcej zdjęć w GALERII.


Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich

W dniach 14-16 lipca w Lublinie pływacy MUKS Piętnastka Bydgoszcz uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Juniorów 16 letnich w Pływaniu.
Najlepszy start zaliczyła Amelia Gajdzińska, która wywalczyła finał A w konkurencji 200m grzb.
Na wyróżnienie zasługuje bardzo dobra postawa Huberta Woźniaka.
Rekordy życiowe poprawiali również: Dominik Sobków, Natalia Zgórska, Dawid Malicki, Paweł Urbański, Oliwia Uklejewska.
Podczas Mistrzostw dobrą postawę zaprezentowała kandydatka do naszej szkoły z MKP Wągrowiec, która już była z nami na zawodach – Sonia Ajtner – startowała w finale B na 200m grzb.
Trener: Leszek Borowicz.
Gratulujemy!


Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich

W dniach 14-16 lipca w Opolu odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Nasz klub uplasował się na 2. miejscu w punktacji medalowej oraz na 3. miejscu w klasyfikacji drużynowej.
Dziewczęta w składzie: Karolina Wolska, Aleksandra Dudek, Kinga Paradowska i Agnieszka Włodarczyk były niepokanane zdobywając najwyższą lokatę w wyścigach 4x200 oraz 4x100 metrów stylem dowolnym. Trzeci złoty krążek dołożyły w konkurencji 4x100 zmiennym, gdzie po raz pierwszy w stylu motylkowym popłynęła Marta Holak. Zbiór medali powiększyła Kinga Paradowska zdobywając złoto w konkurencji 200m stylem zmiennym i brąz na dystansie 800m dowolnym.
Nasi zawodnicy punktowali w finałach:

  • Kinga Paradowska - 4 finały A
  • Ola Dudek - 5 finałów A
  • Agnieszka Włodarczyk - 2 finały A, 2 finały B
  • Mateusz Tylicki - 2 finały A, 2 finały B
  • Marta Holak - finał A, 4 finały B
  • Błażej Mikołajczak - finał A, 3 finały B
  • Kuba Muszynski - finał A, finał B
  • Mateusz Wamka - 4 finały B
  • Karolina Wolska - 2 finały B
  • Martyna Gąsowska - 2 finały B.

MUKS Piętnastka tradycyjnie świetnie się zaprezentowała, utrzymując wysoka lokatę. Wakacje zaczynamy z uśmiechem na twarzy i trzymamy kciuki za starszych kolegów startujących w najbliższych dniach.
Zawodnikom i trenerowi Robertowi Strzałce gratulujemy!
Zdjęcia: pani Katarzyna Holak, zapraszamy do GALERII.


Mistrzostwa Polski 14-latków

W dniach 7-9 lipca na długim basenie w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14-letnich, skąd pływacy MUKS Piętnastka Bydgoszcz przywieźli 4 medale.
Multimedalistą jest w Mikołaj Dobrindt, który zdobył 3 medale w konkurencjach indywidualnych: dwa srebrne – 200m zm. i 400m zm. i brązowy – 200m klas (ponadto Mikołaj wywalczył 6m-ce 100m klas, 7m-ce 50m klas). Czwarty medal, brązowy, jest udziałem sztafety chłopców 4x100m zm.: Marcel Jeliński, Mikołaj Dobrindt, Mikołaj Wiśniewski, Mateusz Sobowiec.
Pływacy, którzy znaleźli się wśród najlepszych pływaków w Polsce w swoim roczniku, startując w finałach A i B to:

  • Weronika Groń – 4m-ce 200m zm, 6m-ce 400m zm, 7m-ce 200m mot, 8m-ce 100m mot
  • Mikołaj Wiśniewski – 7m-ce 100m mot, 11m-ce 50m mot, 17m-ce 100m dow
  • Anna Kamińska – 9m-ce 200m klas, 18m-ce 50m klas, 18m-ce 100m klas
  • Marcel Jeliński – 17m-ce 100m grzb
  • Lucjan Ułanowski – 17m-ce 200m mot
  • Zuzanna Frysiak – 19m-ce 800m dow
  • sztafeta chł 4x200m dow – 4m-ce: Mateusz Sobowiec, Mikołaj Wiśniewski, Lucjan Ułanowski, Mikołaj Dobrindt
  • sztafeta chł 4x100m dow – 4m-ce: Gabriel Szafranek, Mikołaj Wiśniewski, Mateusz Sobowiec, Mikołaj Dobrindt
  • sztafeta dz 4x200m dow – 8m-ce: Zuzanna Frysiak, Dominika Głazik, Anna Kamińska, Weronika Groń
  • sztafeta dz 4x100m zm – 10m-ce: Zuzanna Frysiak, Anna Kamińska, Weronika Groń, Agata Marjańska
  • sztafeta dz 4x100m dow – 13m-ce: Zuzanna Frysiak, Dominika Głazik, Anna Kamińska, Weronika Groń.

W zawodach wzięło udział 146 klubów, które zgłosiły ponad 580 zawodników.
Oto skład całej drużyny MUKS Piętnastka Bydgoszcz na MP w Olsztynie: Mikołaj Dobrindt, Zuzanna Frysiak, Dominika Głazik, Weronika Groń, Marcel Jeliński, Anna Kamińska, Agata Marjańska, Adrianna Regosz, Mateusz Sobowiec, Gabriel Szafranek, Lucjan Ułanowski, Mikołaj Wiśniewski. Wszyscy ci pływacy poprawiali swoje rekordy życiowe.
Trenerzy: Sławomir Gawinecki, Leszek Borowicz.
Gratulujemy!
Zdjęcia: pan Maciej Dobrindt.


Letnie Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego w Pływaniu – Poznań 16-17.06.

16 i 17 czerwca w Poznaniu na 50 m basenie na Termach Maltańskich odbyły się Letnie Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego w Pływaniu. W klasyfikacji Open miejsca na podium wywalczyli:

  • Patryk Winiatowski: 100 dowolny – złoty, 200 dowolny – złoty, 200 zmienny – złoty, 50 dowolny – srebrny
  • Aleksandra Dudek: 50 grzbietowy – złoty, 100 grzbietowy – złoty, 400 dowolny – srebrny, 200 grzbietowy - srebrny, 50 klasyczny – brązowy
  • Kinga Paradowska: 800 dowolny – złoty, 100 motylkowy – złoty, 200 grzbietowy – brązowy
  • Mateusz Tylicki: 50 motylkowy – złoty, 100 motylkowy – srebrny
  • Weronika Groń: 200 motylkowy – złoty, 400 zmienny – brązowy, 100 motylkowy – brązowy
  • Jakub Muszyński: 400 dowolny – srebrny, 1500 dowolnym – srebrny
  • Błażej Mikołajczak: 200 dowolny – brązowy, 200 zmienny – brązowy
  • Mateusz Wamka: 200 grzbietowy – brązowy

Ponadto Patryk Winiatowski został najlepszym zawodnikiem, który uzyskał najwyższy wynik, będący sumą trzech najlepszych startów wg punktacji wielobojowej, a Aleksandra Dudek w tym podsumowaniu była druga.
Trenerzy pływaków: Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz, Robert Strzałka, Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki.
Gratulujemy!
Zdjęcia autorstwa pani Katarzyny Holak do obejrzenia w GALERII.


Meeting pływacki w Poznaniu

W Poznaniu na 50-metrowym basenie na Termach Maltańskich, 3 czerwca odbył się 3 Meeting Pływacki im. Macieja Frankiewicza. Byli tam nasi najmłodsi pływacy MUKS Piętnastka z pierwszej i drugiej klasy gimnazjum, a medale zdobyli:
13 lat

  • Julia Cygan – dwa złote, a w konkurencji 200m dow ustanowiła Rekord Meetingu

14 lat

  • Mikołaj Dobrindt – złoty i brązowy oraz drugi w klasyfikacji generalnej chłopców w swoim roczniku
  • Anna Kamińska – złoty
  • Gabriel Szafranek – złoty
  • Mikołaj Wiśniewski – złoty
  • Weronika Groń – dwa srebrne
  • Marcel Jeliński – srebrny
  • Zuzanna Frysiak – brązowy

W zawodach startowali również: Natalia Czarniak, Szymon Karczewski, Dawid Malicki, Agata Marjańska, Norbert Puła, Adrianna Regosz, Dominik Sobków, Paweł Urbański, Hubert Woźniak, Natalia Zgórska.
Trenerzy: Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki.
Gratulujemy!


O Błękitną Wstęgę Wisły

3 czerwca w Toruniu odbyły się zawody pływackie pn. O Błękitną Wstęgę Wisły Junior Cup. Najmłodsze pływaczki MUKS Piętnastka (2008 r.) zaliczyły udane starty; Martyna Walicka i Roksana Gluba, która zdobyła srebrny medal w konkurencji 50m klas.
Trener: Robert Strzałka.


Nabór uzupełniający do SP 44 MS

Próby sprawnościowe naboru uzupełniającego do klas sportowych przy Szkole Podstawowej nr 44 Mistrzostwa Sportowego o profilu: pływanie, taekwondo olimpijskie oraz piłka nożna chłopców, odbędą się dnia 22 czerwca 2017 roku.


Zaproszenie dla rodziców klasy I


Liga SMS II runda

W zawodach pływackich finałowej, II rundy Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie (26-27 maja), startowało 17 szkół. Nasza szkoła zajęła w tej rundzie i w podsumowaniu 8. miejsce. Punkty dla drużyny zdobywało dwóch najlepszych pływaków w każdej konkurencji.
Na najwyższych miejscach w konkurencjach indywidualnych uplasowali się:

  • Patryk Winiatowski – 200m zm - 2 m-ce
  • Kinga Paradowska – 200m klas - 3- m-ce
  • Kinga Paradowska – 800m dow - 3 m-ce
  • Julia Gus – 50m grzb - 3 m-ce.

Na uwagę zasługuje start najmłodszej w naszej reprezentacji Julii Cygan (2004), która płynąc 200m st. klasycznym osiągnęła najlepszy w kraju czas w swoim roczniku w tym roku (2:48.29s).
Poniżej dorobek punktowy wszystkich pływaków (łącznie ze sztafetami):

  • Kinga Paradowska – 168,5
  • Patryk Winiatowski – 168
  • Aleksandra Dudek – 163,5
  • Wiktoria Tomkowicz – 131,5
  • Julia Gus – 121,5
  • Daria Karaszkiewicz – 114
  • Błażej Mikołajczak – 103
  • Mateusz Tylicki – 101,5
  • Agnieszka Włodarczyk – 76
  • Mikołaj Dobecki – 63,5
  • Jakub Muszyński – 60
  • Jakub Dobecki – 58
  • Mikołaj Dobrindt – 45
  • Weronika Groń – 40
  • Karolina Wolska – 37
  • Wiktoria Rutkowska – 37
  • Mateusz Wamka – 37
  • Julia Cygan – 37
  • Oskar Walerian – 36
  • Amelia Gajdzińska – 23
  • Marta Holak – 17

Pływakom i ich trenerom gratulujemy!


Stypendia Prezydenta Miasta Bydgoszczy

Prezydent Miasta Bydgoszczy pan Rafał Bruski, przyznał stypendia sportowe dla zawodników bydgoskich klubów sportowych, osiągających wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym. Wśród nagrodzonych znalazły się trzy pływaczki MUKS Piętnastka Bydgoszcz, są to:

  • Julia Gus
  • Aleksandra Dudek
  • Kinga Paradowska.

Nagrodzonym gratulujemy!


Kinga Paradowska wicemistrzynią Polski!

Ze srebrnym medalem zdobytym w konkurencji 200m st. zmiennym (2:18,84 s), wróciła Kinga Paradowska z Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w dniach 18-21 maja w Lublinie. Jest trzecią osobą w historii MUKS Piętnastka Bydgoszcz, która zdobyła medal na zawodach tej rangi! Ponadto Kinga zajęła wysokie 10. miejsce w konkurencji 1500m st. dowolnym, z czasem 17:50,60 s.
Dobry wynik na Mistrzostwach osiągnęła sztafeta dziewcząt 4x200m st. dowolnym w składzie: Aleksandra Dudek, Wiktoria Tomkowicz, Kinga Paradowska, Daria Karaszkiewicz, która z czasem 8:46,45 s wywalczyła 5 miejsce.
Gratulujemy!


Zawody pływackie w Świeciu

13 maja odbyły się Zawody Pływackie O Puchar Burmistrza Świecia. Oto osiągnięcia uczestniczących w nich zawodników MUKS Piętnastka Bydgoszcz w poszczególnych kategoriach wiekowych:
9 lat

  • Roksana Gluba – złoty

10 lat

  • Jakub Jendruszewski – srebrny

14 lat

  • Gabriel Szarfranek – 2 złote
  • Agata Marjańska – 2 złote
  • Adrianna Regosz – srebrny, brązowy
  • Marcel Jeliński – srebrny, brązowy
  • Dominika Głazik – 2 brązowe
  • Marcel Hałas – brązowy

15 lat

  • Oliwia Uklejewska – 2 złote
  • Dawid Malicki – złoty, srebrny
  • Paweł Urbański – złoty, brązowy
  • Kacper Kopczyk – złoty, brązowy
  • Natalia Czarniak – 2 srebrne

open

  • sztafeta mieszana 4x50m zm – srebrny – Dawid Malicki, Gabriel Szafranek, Agata Marjańska, Adrianna Regosz
  • sztafeta mieszana 4x50m zm – brązowy – Kacper Kopczyk, Natalia Czarniak, Oliwia Uklejewska, Marcel Jeliński
  • Gabriel Szafranek został najlepszym zawodnikiem w swoim roczniku.
    Trenerzy: Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki, Robert Strzałka.
    Gratulujemy!

    W GALERII zdjęcia ze strony parkwodnyswiecie.com


    Zawody w Poznaniu

    W dniach 21-23 kwietnia w Poznaniu odbyły się zawody International Swimming Cup Poznan 2017 z udziałem 110 klubów z Polski, Białorusi, Łotwy, Niemiec, Ukrainy, Wielkiej Brytanii.
    Oto pływacy MUKS Piętnastka Bydgoszcz, którzy stawali na podium:
    16 lat i starsi:

    • Aleksandra Dudek – 2 srebrne, brązowy
    • Kinga Paradowska – srebrny
    • Patryk Winiatowski – srebrny
    • Patryk Dembski – brązowy

    14-15 lat:

    • Lucjan Ułanowski – srebrny, brązowy

    12-13 lat:

    • Julia Cygan – 3 srebrne, brązowy
    • Jakub Olszewski (MKS SP-63) – srebrny, 4 brązowe.

    W zawodach startowali również: Nicole Frydrych, Martyna Gąsowska, Weronika Groń, Marta Holak, Jakub Muszyński, Mateusz Tylicki, Mateusz Wamka, Agnieszka Włodarczyk, Karolina Wolska.

    Trenerzy: Robert Strzałka, Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz, Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki.
    Gratulujemy!


    Sprinty w Inowrocławiu

    22 kwietnia w Inowrocławiu odbyły się zawody pływackie pn. VII Grand Prix Kujaw w Sprincie. Na zawody przybyło 400 zawodników z 24 klubów. Z 21 medalami nasi pływacy uplasowali się na pierwszym miejscu w statystyce medalowej, a Julia Gus była najlepszą zawodniczką swojej kategorii wiekowej i zdobyła Puchar Grand Prix.
    Osiągnięcia pływaków MUKS Piętnastka Bydgoszcz:
    9 lat

    • Roksana Gluba – 2 srebrne

    10 lat

    • Jakub Jendruszewski – brązowy

    14 lat i starsi

    • Julia Gus – 2 złote
    • Mikołaj Dobecki – 2 złote
    • Wiktoria Tomkowicz – złoty, brązowy
    • Amelia Gajdzińska – złoty, srebrny
    • Oskar Walerian – srebrny
    • Błażej Mikołajczak – srebrny, brązowy
    • Patryk Dembski – złoty, brązowy
    • Oliwia Uklejewska – brązowy
    • Natalia Zgórska – brązowy
    • sztafeta dz 4x50m dow – złoty: W.Tomkowicz, A.Gajdzińska, Z.Frysiak, J.Gus
    • sztafeta chł 4x50m dow – złoty: M.Dobecki, O.Walerian, B.Mikołajczak, P.Dembski
    • sztafeta dz 4x50m dow – brązowy: N.Zgórska, N.Czarniak, O.Uklejewska, D.Głazik.

    W zawodach wzięli też udział: Natalia Czarniak, Zuzanna Frysiak, Dominika Głazik, Marcel Jeliński, Szymon Karczewski, Kacper Kopczyk, Norbert Puła, Adrianna Regosz, Dominik Sobków, Gabriel Szafranek, Mikołaj Wiśniewski, Hubert Woźniak.
    Trenerzy: Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz, Robert Strzałka, Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki.
    Gratulujemy!


    Rekrutacja: rejestracja dla kandydatów do kl. pierwszej SP 44 MS

    Komisja rekrutacyjna do klas pierwszych w roku szkolnym 2017/ 2018 informuje o rozpoczęciu postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych.

    Rejestracja w systemie rekrutacji rozpocznie się 20 kwietnia 2017 r. od godz. 12:00 do 4 maja 2017 r. do godz. 24:00.

    Rejestracja dziecka tylko na stronie internetowej:

    https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/bydgoszcz

    Wydrukowany wniosek lub zgłoszenie należy podpisać i dostarczyć do sekretariatu szkoły do dnia 5 maja 2017 r.


    Ważne: informacje dla kandydatów do klas sportowych

    Terminy przeprowadzenia prób sprawności fizycznej do klasy o profilu pływanie:

    • do klasy pierwszej: 20.04.2017 godz. 17:30
    • do klasy czwartej: 25.04.2017 godz. 17:00
    • do klasy siódmej: 25.04.2017 godz. 17:00

    Terminy przeprowadzenia prób sprawności fizycznej do klasy o profilu taekwondo olimpijskie:

    • do klasy czwartej: 24.04.2017 godz. 17:00
    • do klasy siódmej: 24.04.2017 godz. 17:00

    Terminy przeprowadzenia prób sprawności fizycznej do klasy o profilu piłka nożna:

    • do klasy czwartej: 22.04.2017 godz. 16:00

    Więcej o sposobie przeprowadzenia prób: REKRUTACJA.


    Kinga Paradowska w Pradze

    W Pradze (8-9 kwietnia) do rywalizacji w Multinations Junior Swimming Meet 2017 przystąpiły zespoły z Polski, Czech, Ukrainy, Bułgarii, Austrii, Turcji, Izraela, Grecji, Szwajcarii i Słowenii. Startowały tam dziewczęta urodzone w latach 2000 i 2001 oraz chłopcy z rocznika 1999 i 2000. Polskę reprezentowało 19 pływaków i pływaczek; była tam reprezentantka MUKS Piętnastka Bydgoszcz Kinga Paradowska (podopieczna trenera Roberta Strzałki). Miała ona też udział w sukcesie drużyny Polski, która okazała się najlepszą drużyną zawodów.
    Gratulujemy!
    Zdjęcie: Andrzej Fiedkiewicz – megatiming.pl


    Pływanie: Puchar Polski w Lublinie

    W zawodach pn. Arena Grand Prix – Puchar Polski w Lublinie (8-9 kwietnia) wzięło udział ponad 440 zawodników, w tym dwoje pływaków XX LO MS.
    Aleksandra Dudek (trener Robert Strzałka) w konkurencjach indywidualnych była trzy razy pierwsza, raz druga i dwa razy trzecia, a w podsumowaniu trzech najlepszych startów w kat. 16-latek zajęła drugie miejsce.
    Patryk Winiatowski (trenerzy: Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz) wywalczył dwa drugie i dwa trzecie miejsca, a wśród juniorów 17-18-letnich sklasyfikowany został na wysokim, szóstym miejscu.
    Gratulujemy!


    Wiosenne pływanie

    8 kwietnia na basenie na Osowej Górze odbyły się III Wiosenne Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta miasta Bydgoszczy. Wśród 27 klubów znaleźli się również pływacy MUKS Piętnastka. Zawody były podzielone na trzy bloki, w których startowało 560 pływaków. Nasz zespół okazał się najlepszy w rywalizacji drużynowej, a z 57 medalami zwyciężył w statystyce medalowej. Nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy: Julia Gus i Błażej Mikołajczak.

    Medale zdobyli:
    10 lat

    • Jakub Jendruszewski – srebrny

    13 lat

    • Julia Cygan – złoty, srebrny

    14-15 lat

    • Dominik Sobków – 2 złote
    • Gabriel Szafranek – 2 złote
    • Weronika Groń – złoty, srebrny
    • Anna Kamińska – złoty, srebrny
    • Mikołaj Wiśniewski – złoty, srebrny
    • Zuzanna Frysiak – złoty, srebrny
    • Amelia Gajdzińska – złoty
    • Marcel Jeliński – srebrny, brązowy
    • Hubert Woźniak – srebrny, brązowy
    • Marcel Hałas – srebrny
    • Agata Marjańska – srebrny
    • Natalia Czarniak – 2 brązowe
    • Kacper Kopczyk – 2 brązowe
    • Szymon Karczewski – brązowy
    • Oliwia Uklejewska – brązowy

    16 lat i starsi

    • Julia Gus – 2 złote
    • Patryk Dembski – 2 złote
    • Roksana Słupek – złoty, srebrny
    • Wiktoria Tomkowicz – złoty, srebrny
    • Michał Urbański – złoty, brązowy
    • Mateusz Wamka – złoty, brązowy
    • Karolina Wolska – złoty, brązowy
    • Zuzanna Skórczewska – złoty
    • Błażej Mikołajczak – 2 srebrne
    • Mateusz Tylicki – 2 srebrne
    • Wiktoria Rutkowska – srebrny, brązowy
    • Oskar Walerian – srebrny, brązowy
    • Weronika Woroniecka – srebrny, brązowy
    • Marta Holak – brązowy
    • sztafeta mieszana – złoty: W.Tomkowicz, W.Rutkowska, B.Mikołajczak, P.Dembski
    • sztafeta mieszana – srebrny: J.Gus, R.Słupek, M.Urbański, O.Walerian
    • sztafeta mieszana – brązowy: G.Szafranek, Z.Frysiak, W.Groń, M.Wiśniewski.

    Dla drużyny punkty zdobywali również: Martyna Gąsowska, Roksana Gluba, Norbert Puła, Adrianna Regosz, Martyna Walicka.
    Trenerzy: Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz, Robert Strzałka, Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki.
    Gratulujemy!


    Aquathlon w Iławie

    2 kwietnia grupa pływaków MUKS Piętnastki Bydgoszcz uczestniczyła w GP w Aquathlonie Iława, zajmując wysokie miejsca.
    Oto ich osiągnięcia w rywalizacji z rówieśnikami z całej Polski:

    • Roksana Słupek (K18 – 800m pływania/3000m biegu) – złoty medal
    • Julia Cygan (K13 – 200/1000) – złoty medal
    • Mateusz Wamka (M16 – 600/3000) – brązowy medal
    • Kuba Muszyński (M16 5m-ce – 600/3000)
    • Marcel Hałas (M14 8m-ce – 400/2000).

    Gratulujemy!


    Mistrzostwa Szkół Sportowych

    W dniach 18-19 marca w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Szkół Sportowych, w których klasyfikowanych było 18 zespołów ze sportowych gimnazjów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowało dziesięciu pływaków z III klasy 54 Gimnazjum MS, podopieczni trenera Roberta Strzałki. Wygrali rywalizację w statystyce medalowej i zajęli czwarte miejsce w punktacji klubowej.

    Komplet czterech złotych medali przywiozła Kinga Paradowska. Aleksandra Dudek zdobyła trzy złote i srebrny medal, a Błażej Mikołajczak wywalczył dwa brązowe medale (do tego 2 finały A).

    Kolejne dwa złota były udziałem: sztafety dziewcząt 4x100m st. dow. – Aleksandra Dudek, Agnieszka Włodarczyk, Karolina Wolska, Kinga Paradowska oraz sztafety mieszanej 8x100m st. zm. (każdy płynął 100m st. zm.,) – K. Paradowska, B. Mikołajczak, K. Wolska, M. Wamka, A. Włodarczyk, M. Malak, A. Dudek, M. Tylicki; za to zwycięstwo drużyna otrzymała tort!

    Punkty dla drużyny zdobywali w konkurencjach indywidualnych również pozostali pływacy zajmując miejsca w finałach A i B:

    • Mateusz Wamka – finał A, 3 finały B
    • Karolina Wolska – finał A, 2 finały B
    • Mateusz Tylicki – finał A, 2 finały B
    • Mikołaj Malak – finał A, finał B
    • Agnieszka Włodarczyk – 3 finały B
    • Marta Holak – finał B
    • Jakub Muszyński – finał B.

    Puchar za najlepszy wynik w wyścigu finałowym wg tabeli FINA otrzymała Aleksandra Dudek oraz jej trener Robert Strzałka.

    Gratulujemy!


    Grudziądzki Puchar Orki

    18 marca w Grudziądzu odbył się XIX Grudziądzki Puchar Orki. Uczestniczący w zawodach pływacy musieli wykazać się umiejętnością pływania czterema stylami w czterech startach na dystansie 100m (kat. 13 lat – po 50m), a suma czasów decydowała o końcowej klasyfikacji.
    Organizator nagrodził statuetkami i dyplomami 6 najlepszych pływaków w każdej kategorii wiekowej.
    Oto pływacy z naszej szkoły, którzy zmierzyli się z tym zadaniem:
    13 lat

    • 1 m-ce Krzysztof Matuszewski (reprezentujący MKS SP-63 Bydgoszcz)

    14 lat

    • 1 m-ce Anna Kamińska
    • 2 m-ce Zuzanna Frysiak

    15 lat

    • 2 m-ce Amelia Gajdzińska
    • 3 m-ce Weronika Klimczyk i Norbert Puła
    • 4 m-ce Dominik Sobków
    • 5 m-ce Oliwia Uklejewska
    • 7 m-ce Kacper Kopczyk
    • 8 m-ce Dawid Malicki

    16 lat i starsi

    • 1 m-ce Julia Gus i Patryk Winiatowski
    • 2 m-ce Patryk Dembski
    • 3 m-ce Martyna Michalak

    Sztafety 4x50m zm. startowały w kategorii 14 lat i starsi:

    • 1 m-ce – Amelia Gajdzińska, Anna Kamińska, Julia Gus, Zuzanna Frysiak
    • 1 m-ce – Dawid Malicki, Patryk Winiatowski, Patryk Dembski, Dominik Sobków.

    Ponadto zostali nagrodzeni najlepsi pływacy zawodów: Julia Gus i Patryk Winiatowski oraz ich trenerzy: Daniel Grzyb i Bartosz Ronkiewicz.
    Trenerzy: Leszek Borowicz, Robert Strzałka, Sławomir Gawinecki, Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz.
    Gratulujemy!
    Zdjęcie: trener Bartosz Ronkiewicz.


    7 medali na Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich

    W Gliwicach w dniach 10-12 marca odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w Pływaniu. Wzięło w nich udział ponad 440 pływaków ze 131 kubów; wśród nich 14-osobowa grupa z MUKS Piętnastka Bydgoszcz. Efektem ich startów było zdobycie 7 medali i trzeciego miejsca w klasyfikacji medalowej i klubowej.
    Medale zdobyły:

    • Kinga Paradowska – dwa złote (100m zm., 200m zm.), ponadto trzy finały A,
    • Aleksandra Dudek – dwa brązowe (50m dow., 200m dow.), ponadto trzy finały A,
    • sztafeta dz. 4x100m dow. – złoty: Aleksandra Dudek, Karolina Wolska, Agnieszka Włodarczyk, Kinga Paradowska
    • sztafeta dz. 4x200m dow. – złoty: Aleksandra Dudek, Karolina Wolska, Agnieszka Włodarczyk, Kinga Paradowska (czas tylko 0,04s gorszy od Rekordu Polski),
    • sztafeta dz. 4x100m zm. – złoty: Karolina Wolska, Nicole Frydrych, Kinga Paradowska, Aleksandra Dudek.

    Punkty dla drużyny zdobywali również:

    • Błażej Mikołajczak – 2 finały A, 3 finały B
    • Mateusz Tylicki – 2 finały A, 2 finały B
    • Karolina Wolska – 2 finały A, 2 finały B
    • Nicole Frydrych – 5 finałów B
    • Agnieszka Włodarczyk – 4 finały B
    • Mateusz Wamka – 3 finały B
    • Marta Holak – 2 finały B
    • Mikołaj Malak – 2 finały B
    • oraz: Martyna Gąsowska, Martyna Michalak, Jakub Muszyński, Pola Szubartowska.

    Trenerowi Robertowi Strzałce i zawodnikom gratulujemy udanego startu w zawodach!
    Zdjęcia: pani Katarzyna Holak, zapraszamy do GALERII.
    O sukcesie MUKS Piętnastki Bydgoszcz pisze równnież portalkujawski.pl i bydgoszcz.eska.pl


    Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat – 4 medale

    Z dorobkiem 4 medali i 9. miejscem w punktacji klubowej pływacy MUKS Piętnastka Bydgoszcz wrócili z Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 17-18-letnich w Pływaniu. Zawody odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim w dniach 10-12 marca.
    Dwa medale zdobył Patryk Winiatowski: srebrny (100m zm.) i brązowy (200m zm.), ponadto wywalczył 2 finały A i finał B. Sztafeta dziewcząt w składzie: Roksana Słupek, Daria Karaszkiewicz, Wiktoria Tomkowicz, Julia Gus, wywalczyła dwa brązowe medale (4x100m dow., 4x200m dow.), a płynąc 4x100m zm. zajęła czwarte miejsce.
    Punkty dla klubu zdobywali również:

    • Roksana Słupek – 2 finały A, finał B
    • Julia Gus – finał A, 3 finały B
    • Wiktoria Tomkowicz – finał A, 2 finały B
    • Daria Karaszkiewicz – 2 finały B
    • Wiktoria Rutkowska – 2 finały B
    • oraz: Patryk Dembski i Mikołaj Dobecki.

    Trenerzy: Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz.
    Gratulujemy!
    Zdjęcia pana Dariusza Tomkowicza i trenera Bartosza Ronkiewicza w GALERII. Zapraszamy.


    Nagrody dla sportowców

    Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyznał nagrody za wybitne wyniki sportowe zawodnikom i trenerom. Wśród nagrodzonych są pływaczki MUKS Piętnastka Bydgoszcz, uczennice naszej szkoły oraz ich trenerzy:

    • Aleksandra Dudek
    • Nicole Frydrych
    • Julia Gus
    • Marta Holak
    • Kinga Paradowska
    • Karolina Wolska
    • trener Bartosz Ronkiewicz
    • trener Robert Strzałka.

    Nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


    Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich

    W dniach 3-5 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich. Z najlepszymi pływakami w swoim roczniku rywalizowało 7 uczniów klasy II Gimnazjum 54 MS: Natalia Czarniak, Amelia Gajdzińska, Weronika Klimczyk, Dawid Malicki, Dominik Sobków, Hubert Woźniak, Natalia Zgórska.
    Awans do serii finałowych wywalczyła Amelia Gajdzińska, która wzięła udział w czterech finałach B.
    Trener: Leszek Borowicz.
    Gratulujemy!
    Zdjęcia z zawodów autorstwa pani Marzeny Czarniak; zapraszamy do GALERII.


    Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - 14 lat; Mikołaj Dobrindt – multimedalistą!

    W dniach 3-5 marca w Lublinie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14-letnich w pływaniu. Były to pierwsze Mistrzostwa Polski dla pływaków pierwszej klasy 54 Gimnazjum MS. W zawodach zgłosiło swój udział 680 uczestników ze 156 klubów.

    Największy sukces spośród 13-osobowej grupy uczniów naszej szkoły odniósł Mikołaj Dodrindt, który wywalczył w konkurencjach indywidualnych cztery srebrne medale (100m klas., 100m zm., 200m zm., 400m zm.) i brązowy (50m klas.) oraz dwa medale brązowe w konkurencjach sztafetowych: sztafeta 4x200m dow – Mateusz Sobowiec, Lucjan Ułanowski, Mikołaj Wiśniewski, Mikołaj Dobrindt i 4x100m zm – Gabriel Szafranek, Mikołaj Wiśniewski, Mikołaj Dobrindt, Mateusz Sobowiec.
    Z medalem wróciła również Weronika Groń; zdobyła srebro w konkurencji 200m zm; oprócz medalu Weronika wywalczyła 4 finały A.
    Wysokie miejsca, pozwalające na pływanie w finałach A (do 10 m-ca) i finałach B (11 do 20 m-ca) uzyskali ponadto: Gabriel Szafranek – finał A i B, Mikołaj Wiśniewski – trzy finały B, Anna Kamińska – dwa finały B.

    Wysokie piąte miejsce wywalczyła sztafeta chłopców 4x100m dow – Mateusz Sobowiec, Mikołaj Wiśniewski, Gabriel Szafranek, Mikołaj Dobrindt.
    Punktowane miejsca zajęły sztafety dziewcząt: 4x200m dow. 12 m-ce – Zuzanna Frysiak, Agata Marjańska, Anna Kamińska, Weronika Groń, 4x100m zm 13 m-ce w tym samym składzie oraz 4x100m dow 14m-ce – Zuzanna Frysiak, Anna Kamińska, Adrianna Regosz, Weronika Groń.
    MUKS Piętnastka Bydgoszcz w punktacji klubowej zajęła 8 miejsce.

    Oto pełen skład drużyny MUKS Piętnastka Bydgoszcz uczestniczącej w Mistrzostwach: Mikołaj Dobrindt, Zuzanna Frysiak, Weronika Groń, Dominika Głazik, Marcel Jeliński, Anna Kamińska, Szymon Karczewski, Agata Marjańska, Adrianna Regosz, Mateusz Sobowiec, Gabriel Szafranek, Lucjan Ułanowski, Mikołaj Wiśniewski.

    Trenerzy: Sławomir Gawinecki i Leszek Borowicz.
    Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


    Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego w Poznaniu

    W dniach 17-18 lutego odbyły się w Poznaniu Zimowe Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego w Pływaniu. Pływacy rywalizowali w kategorii Open i Młodzik (12-13 lat).
    Z medalami wrócili:

    kategoria Open:

    • Aleksandra Dudek – dwa złote, srebrny, dwa brązowe
    • Patryk Winiatowski – złoty, srebrny, brązowy
    • Karolina Wolska – złoty, srebrny, brązowy
    • Kinga Paradowska – złoty
    • Nicole Frydrych – srebrny, brązowy
    • Weronika Groń – srebrny
    • Amelia Gajdzińska – brązowy

    kategoria Młodzik – 12-13 lat:

    • Krzysztof Matuszewski (klub MKS SP-63 Bydgoszcz) – sześć złotych
    • Julia Cygan – trzy złote, trzy srebrne
    • Jakub Olszewski (klub MKS SP-63 Bydgoszcz) – dwa złote, srebrny, dwa brązowe.

    W kategorii Młodzik, za najwyższy wynik, będący sumą trzech najlepszych startów wg punktacji wielobojowej nagrodzeni zostali: Julia Cygan i Krzysztof Matuszewski (MKS SP-63 Bydgoszcz).

    W zawodach uczestniczyli również:
    Zuzanna Frysiak, Martyna Gąsowska, Dominika Głazik, Marta Holak, Anna Kamińska, Weronika Klimczyk, Martyna Michalak, Adrianna Regosz, Pola Szubartowska, Wiktoria Tomkowicz, Oliwia Uklejewska, Agnieszka Włodarczyk, Mikołaj Dobrindt, Marcel Jeliński, Szymon Karczewski, Kacper Kopczyk, Mikołaj Malak, Dawid Malicki, Błażej Mikołajczak, Jakub Muszyński, Norbert Puła, Jakub Racinowski, Dominik Sobków, Mateusz Sobowiec, Gabriel Szafranek, Paweł Urbański, Mateusz Wamka, Mikołaj Wiśniewski, Hubert Woźniak.
    Trenerzy: Robert Strzałka, Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki, Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz.
    Gratulujemy!


    Gala Sportu 2016

    28 lutego 2017 r. odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu sportowego 2016 w Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego. Do auli Auditorium Novum UTP przy ul. Kaliskiego w Bydgoszczy przybyli zaproszeni goście, uczniowie z rodzicami, trenerzy, nauczyciele, a także absolwenci.
    Powitani zostali nowi uczniowie naszej szkoły i nagrodzeni wyróżniający się zawodnicy pływania, Taekwondo Olimpijskiego i koszykarki oraz odnoszący sukcesy na arenach kraju w innych dyscyplinach.
    W bieżącym roku szkolnym powitaliśmy zawodników nowej w naszej szkole dyscypliny: piłkarzy ręcznych. Należą do Uczniowskiego Klubu Sportowego „Iskra” Bydgoszcz, a ich trenerami są: Aba Toure, Tomasz Burliński, Artur Markowski i Krzysztof Maciorowski – prezes Klubu.

    Nagrody trenerskie JUMPY 2016 otrzymali:
    Laura Drapiewska, Agata Graczyk, Krzysztof Gwizdała, Robert Kosowski, Mateusz Mieszczyński, Cyprian Nowak, Karol Wojciechowski, Patryk Dembski, Martyna Gąsowska, Jan Gierszewski, Jakub Racinowski, Wiktoria Rutkowska, Dominik Sobków, Mateusz Wamka, Hubert Woźniak, Justyna Grabowska, Emilia Jóźwicka, Delfina Misiuna, Katarzyna Rocławska, Martyna Sobieszczyk.

    Nagrody za osiągnięcia sportowe CHAMPION 2016 otrzymali:
    Grzegorz Gaworecki, Milena Kowalczyk, Marta Kozera, Marta Łysiak, Zuzanna Mrozińska, Julia Pecyna, Kacper Protokowicz, Hubert Sikorski, Łukasz Spirka, Kacper Steltmann, Paulina Szczepanik, Dawid Taczkowski, Jakub Tymiński, Kacper Wadych, Nicole Wilczewska, Daria Żurek, Aleksandra Dudek, Amelia Gajdzińska, Nicole Frydrych, Marta Holak, Daria Karaszkiewicz, Mikołaj Malak, Błażej Mikołajczak, Roksana Słupek, Wiktoria Tomkowicz, Mateusz Tylicki, Patryk Winiatowski, Karolina Wolska, Weronika Woroniecka, Marcelina Antosik, Weronika Dygul, Dorota Rybczyńska, Kinga Gacka, Igor Bołdziło.

    Nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe i tytuł SUPER CHAMPION 2016 otrzymali:

    • Julia Gus
    • Kinga Paradowska
    • Anna Pieczka
    • Mariusz Wojnarowicz
    • Katarzyna Kocaj
    • Klaudia Niedźwiedzka.

    Ponadto: Julia Gus, Katarzyna Kocaj, Kinga Paradowska, Anna Pieczka, Klaudia Niedźwiedzka i Mariusz Wojnarowicz, zostali nagrodzeni przez Wydział Edukacji i Sportu; nagrody wręczała Dyrektor Wydziału pani Elżbieta Wiewióra.
    Swoje Nagrody dla najlepszych pływaczek województwa wręczył Kujawsko – Pomorski Związek Pływacki; otrzymały je: Aleksandra Dudek, Julia Gus, Natalia Lewicka, Agata Naskręt, Kinga Paradowska, Zuzanna Trambowicz.
    W części artystycznej obejrzeliśmy:

    • trzy pokazy sekcji fitness Klubu WKS „O.R.I.” z Kruszyna Krajeńskiego (Zuzanna Mańka, Viktoria Mucha, Dominika Jankowska, Aleksandra Gęsińska, Beata Julia Przyborska, trener prowadzący: Ireneusz Przyborski)
    • występ grupy Wolf Gang, finalisty programu „Mam Talent”, której twórczynią jest pani Jolanta Kaźmierczak; grupa trenuje w studiu tańca „Up2Excellence” w Bydgoszczy i specjalizuje się w hip hopie.

    Gratujemy i życząc kolejnych sukcesów zapraszamy na Galę 2017 za rok!
    Zdjęcia z uroczystości (w GALERII cz.1. i cz.2.) wykonał Michał Nowak kl. 2c.


    Zaproszenie

    Zapraszamy wszystkich zawodników i ich rodziców na spotkanie z dietetykiem sportowym.
    Wykład:
    "Strategie żywieniowe po wysiłku fizycznym w celu wzmocnienia regeneracji".
    mgr Adam Piesik
    Zakład Ergonomii i Fizjologii Wysiłku Fizycznego
    UMK w Toruniu Collegium Medicum Bydgoszczy

    Ćwiczenia:
    "Indywidualne opracowanie diet przedstartowych dla uczniów klasy mistrzowskiej w oparciu o badanie składu masy ciała".
    Dietetycy Koła Naukowego przy Zakładzie Ergonomii i Fizjologii Wysiłku Fizycznego.

    Na spotkanie zapraszamy w piątek 24 lutego o godz. 12.00 do szkolnego kina.


    Stypendia dla pływaczek

    Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyznał Stypendia zawodniczkom MUKS Piętnastka Bydgoszcz, reprezentującym województwo i osiągającym wysokie wyniki sportowe. Nagrodzone zostały:

    • Julia Gus
    • Kinga Paradowska
    • Aleksandra Dudek
    • Karolina Wolska
    • Nicole Frydrych.

    Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 21 lutego w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.
    Gratulujemy!


    Ferie w górach

    Grupa pływaków MUKS Piętnastka Bydgoszcz w czasie ferii zimowych (29.01.-04.02.2017) przebywała na obozie pływacko-narciarskim w Zakopanem pod opieką trenera Bartosza Ronkiewicza. W GALERII do obejrzenia kilka zdjęć z ich pobytu w górach.


    Medale w Rypinie

    Z dorobkiem 86 medali wrócili pływacy MUKS Piętnastka Bydgoszcz z Indywidualnych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbyły się 21 stycznia w Rypinie.
    Oto medaliści:
    16 lat i starsi

    • Julia Gus – 4 złoty
    • Patryk Winiatowski – 4 złote
    • Aleksandra Dudek – 3 złote, srebrny
    • Patryk Dembski – 2 złote, 2 srebrne
    • Wiktoria Rutkowska – 2 złote
    • Daria Karaszkiewicz – złoty, 2 srebrne, brązowy
    • Mateusz Tylicki – złoty, srebrny, brązowy
    • Jakub Dobecki – złoty, brązowy
    • Wiktoria Tomkowicz – 2 srebrne, 2 brązowy
    • Błażej Mikołajczak – 2 srebrne, brązowy
    • Marta Holak – 2 srebrne
    • Nicole Frydrych – srebrny, brązowy
    • Karolina Wolska – srebrny, brązowy
    • Agnieszka Włodarczyk – 2 brązowe
    • Mateusz Wamka – 2 brązowe
    • Jakub Racinowski – brązowy

    14-15 lat

    • Amelia Gajdzińska – 4 złote
    • Weronika Groń – 2 złote, 2 srebrne
    • Anna Kamińska – 2 złote, 2 brązowe
    • Mikołaj Dobrindt – 2 złote, brązowy
    • Dawid Malicki – złoty, srebrny
    • Gabriel Szafranek – złoty, brązowy
    • Dominik Sobków – złoty
    • Zuzanna Frysiak – 3 srebrne
    • Lucjan Ułanowski – 2 srebrne, brązowy
    • Hubert Woźniak – srebrny
    • Norbert Puła – srebrny
    • Kacper Kopczyk – 2 brązowe
    • Agata Marjańska – brązowy
    • Natalia Zgórska – brązowy
    • Weronika Klimczyk – brązowy
    • Oliwia Uklejewska – brązowy
    • Paweł Urbański – brązowy

    12-13 lat

    • Julia Cygan – 2 srebrne, brązowy

    14 lat i starsi sztafeta mieszana 4x50m dow

    • złoty - Jakub Racinowski, Wiktoria Tomkowicz, Julia Gus, Patryk Winiatowski
    • srebrny - Aleksandra Dudek, Agnieszka Włodarczyk, Błażej Mikołajczak, Mateusz Tylicki
    • brązowy - Patryk Dembski, Wiktoria Rutkowska, Daria Karaszkiewicz, Mikołaj Dobecki.

    Nagrody dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika w swoich kategoriach za 3 najlepsze wyniki wg tabeli wielobojowej otrzymali: Julia Gus, Weronika Groń, Patryk Winiatowski i Mikołaj Dobrindt.
    Ponadto Julia Gus i Patryk Winiatowski otrzymali puchar Burmistrza Rypina Pana Pawła Grzybowskiego dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika zawodów.
    Trenerzy: Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz, Robert Strzałka, Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki.
    Gratulujemy!
    Zdjęcia poniżej: trener Bartosz Ronkiewicz.
    Zapraszamy do GALERII, gdzie znajdują się zdjęcia z zawodów autorstwa pani Katarzyny Holak.


    Mistrzostwa Polski w pływaniu

    W dniach 15-18 grudnia w Olsztynie na krótkim basenie (25m), odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Z najlepszymi pływakami naszego kraju ścigała się 9-osobowa grupa pływaków MUKS Piętnastka Bydgoszcz:
    Aleksandra Dudek, Nicole Frydrych, Jan Gierszewski, Kinga Paradowska, Jakub Racinowski, Roksana Słupek, Patryk Winiatowski, Karolina Wolska, Weronika Woroniecka.

    Osiągnięcia:

    • Kinga Paradowska – finał A 7m-ce 200m zm, półfinał 11m-ce 100m zm
    • Roksana Słupek – finał A 7m-ce 200m grzb, finał B 15m-ce 400m dow
    • Patryk Winiatowski – finał A 8m-ce 100m zm, półfinał 14 m-ce 100m dow
    • Aleksandra Dudek – finał A 10m-ce 200m grzb
    • Karolina Wolska – finał B 18m-ce 200m grzb
    • Nicole Frydrych – finał B 20m-ce 200m grzb
    • sztafeta dz 4x200m dow 6m-ce – Roksana Słupek, Aleksandra Dudek, Kinga Paradowska, Karolina Wolska
    • sztafeta dz 4x100m dow 8m-ce – Aleksandra Dudek, Karolina Wolska, Roksana Słupek, Nicole Frydrych
    • sztafeta mieszana 4x50m zm 9m-ce – Roksana Słupek, Kinga Paradowska, Patryk Winiatowski, Jan Gierszewski
    • sztafeta mieszana 4x50m dow 12m-ce – Jan Gierszewski, Patryk Winiatowski, Aleksandra Dudek, Roksana Słupek.

    Trenerzy: Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz, Robert Strzałka.
    Gratulujemy!


    Zawody Mikołajkowe

    W sobotę 10 grudnia na basenie SP 63 przy ul. Goszczyńskiego odbyły się XI Mikołajkowe Zawody w Pływaniu. Nasi pływacy zdobyli 25 medali:
    8 lat

    • Roksana Gluba '08 – srebrny

    12 lat

    • Julia Cygan '04 – złoty i srebrny

    13-15 lat

    • Kinga Paradowska '01 – 2 złote
    • Mateusz Tylicki '01 – 2 złote
    • Mikołaj Dobrindt '03 – złoty i srebrny
    • Aleksandra Dudek '02 – złoty i srebrny
    • Anna Kamińska '03 – złoty
    • Mateusz Wamka '01 – 2 srebrne
    • Amelia Gajdzińska '02 – srebrny i brązowy
    • Nicole Frydrych '01 – srebrny
    • Weronika Groń '03 – srebrny
    • Kacper Kopczyk '02 – srebrny
    • Mikołaj Wiśniewski '03 – srebrny
    • Karolina Wolska '01 – srebrny
    • Marta Holak '01 – brązowy
    • Gabriel Szafranek '03 – brązowy
    • Sztafeta mieszana 4x100m zm zesp. 1 – srebrny – Mateusz Wamka, Mateusz Tylicki, Kinga Paradowska, Aleksandra Dudek
    • Sztafeta mieszana 4x100m zm zesp. 2 – brązowy – Gabriel Szafranek, Mikołaj Wiśniewski, Mikołaj Dobrindt, Mateusz Sobowiec.

    Trenerzy: Robert Strzałka, Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki.
    Gratulujemy!


    Liga SMS w Olsztynie

    I runda Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego w Pływaniu odbyła się w Olsztynie w dniach 2-3 grudnia. W zawodach brało udział 16 szkół z całego kraju. Na podstawie prowadzonej punktacji zespołowej nasza szkoła uplasowała się na 7 miejscu.
    Skład drużyny: Aleksandra Dudek, Nicole Frydrych, Weronika Groń, Marta Holak, Daria Karaszkiewicz, Kinga Paradowska, Wiktoria Rutkowska, Roksana Słupek, Wiktoria Tomkowicz, Agnieszka Włodarczyk, Karolina Wolska, Weronika Woroniecka, Patryk Dembski, Mikołaj Dobecki, Jan Gierszewski, Mikołaj Malak, Błażej Mikołajczak, Jakub Muszyński, Jakub Racinowski, Mateusz Tylicki, Mateusz Wamka, Patryk Winiatowski.
    Trenerzy: Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz, Robert Strzałka, Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki.
    Gratulujemy!
    Zdjęcia: pani Katarzyna Holak, również w GALERII.


    W Grudziądzu pływali „Mali Mistrzowie”

    Dziewięcioro pływaków z klasy Ia Gimnazjum 54 MS uczestniczyło 19 listopada w zawodach pod nazwą ”Mali Mistrzowie” w Grudziądzu. Zdobyli 18 medali, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej; medaliści to:

    • Agata Marjańska – 2 złote
    • Mikołaj Wiśniewski – 2 złote
    • Mikołaj Dobrindt – złoty i srebrny
    • Zuzanna Frysiak – złoty i srebrny
    • Anna Kamińska – złoty i srebrny
    • Marcel Hałas – złoty
    • Marcel Jeliński – srebrny i brązowy
    • Szymon Karczewski – srebrny i brązowy
    • Adrianna Regosz – brązowy
    • Sztafeta dz 5x50m st. dow. – złoty – Anna Kamińska, Agata Marjańska, Adrianna Regosz, Zuzanna Frysiak
    • Sztafeta chł 4x50m st. dow. – złoty – Mikołaj Wiśniewski, Marcel Jeliński, Szymon Karczewski, Mikołaj Dobrindt.

    Ponadto Anna Kamińska zdobyła nagrodę za najbardziej wartościowy wynik w swojej kategorii wiekowej.
    Trener: Leszek Borowicz.
    Zdjęcia, również w GALERII, trener Bartosz Ronkiewicz.


    Grand Prix w Poznaniu

    Na Termach Maltańskich w Poznaniu,19 i 20 listopada odbyły się zawody pływackie z cyklu Grand Prix Polski. Były to zawody kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata w Windsor w Kanadzie, więc uczestniczyli w nich najlepsi pływacy w kraju. Udział zgłosiły 124 kluby; ścigali się z nimi też pływacy MUKS Piętnastka Bydgoszcz. Wśród najlepszej 10 pływaków przy uwzględnieniu 3 najwyżej punktowanych startów, na 7 miejscu w swojej kategorii wiekowej, znalazła się Kinga Paradowska.

    W zawodach uczestniczyli:
    Patryk Dembski, Jakub Dobecki, Mikołaj Dobecki, Aleksandrta Dudek, Nicole Frydrych, Amelia Gajdzińska, Jan Gierszewski, Julia Gus, Martyna Gąsowska, Marta Holak, Daria Karaszkiewicz, Mikołaj Malak, Błażej Mikołajczak, Jakub Muszyński, Kinga Paradowska, Norbert Puła, Jakub Racinowski, Wiktoria Rutkowska, Zuzanna Skórczewska, Dominik Sobków, Roksana Słupek, Wiktoria Tomkowicz, Oskar Walerian, Mateusz Wamka, Patryk Winiatowski, Karolina Wolska, Weronika Woroniecka, Agnieszka Włodarczyk.

    Trenerzy: Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz, Robert Strzałka, Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki.
    Zdjęcia pani Katarzyny Holak z zawodów w GALERII.


    Pozdrowienia z Wałcza

    Grupa pływaków MUKS Piętnastka Bydgoszcz przebywa na obozie szkoleniowym w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu w dniach 1 do 10 listopada. Tam pod okiem trenera Daniela Grzyba pracują nad doskonaleniem techniki pływania oraz rozwojem sprawności fizycznej. Więcej zjęć i informacji o obozie na FB Klubu.


    Zawody w Inowrocławiu

    5 listopada odbyły się zawody pływackie XX Mistrzostwa Miasta Inowrocławia. Startowało ponad 480 zawodników z 32 klubów. Pływacy MUKS Piętnastka Bydgoszcz wrócili z 29 medalami, które wywalczyli:
    8 lat

    • Roksana Gluba – złoty

    12 lat

    • Julia Cygan – złoty i brązowy

    13-15 lat

    • Marta Holak – dwa złote
    • Weronika Groń – złoty i brązowy
    • Mateusz Wamka – dwa srebrne
    • Zuzanna Frysiak – srebrny i brązowy
    • Anna Kamińska – srebrny i brązowy
    • Zuzanna Skórczewska – srebrny
    • Weronika Klimczyk – brązowy
    • Kacper Kopczyk – brązowy
    • Mikołaj Dobrindt – brązowy
    • Mikołaj Wiśniewski - brązowy

    16 lat i starsi

    • Hubert Oleksy – złoty
    • Oskar Walerian – złoty i srebrny
    • Mikołaj Dobecki – złoty i brązowy
    • Jakub Dobecki - dwa srebrne
    • Patryk Drapiewski – srebrny
    • Jakub Racinowski – srebrny

    open

    • Sztafeta dz 4x50m zm – złoty – Agata Marjańska, Weronika Groń, Anna Kamińska, Zuzanna Frysiak
    • Sztafeta chł 4x50m zm – złoty – Oskar Walerian, Jakub Racinowski, Mikołaj Dobecki, Jakub Dobecki.

    Puchar Prezydenta Inowrocławia za najlepszy wynik punktowy w kategorii wiekowej 13-15 lat na podstawie tabeli wielobojowej zdobyła Weronika Groń.

    W zawodach startowali również:
    Natalia Czarniak, Dawid Dzikowski, Dominika Głazik, Marcel Hałas, Marcel Jeliński, Łukasz Kamiński, Szymon Karczewski, Filip Karczewski, Dawid Malicki, Mateusz Manikowski, Pola Szubartowska, Norbert Puła, Adrianna Regosz, Dominik Sobków, Mateusz Sobowiec, Oliwia Uklejewska, Martyna Walicka, Hubert Woźniak, Natalia Zgórska.

    Trenerzy: Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz, Robert Strzałka, Sławomir Gawinecki, Leszek Borowicz.
    Gratulujemy!
    Zdjęcia wykonane przez panią Katarzynę Holak i trenera Bartosza Ronkiewicza w GALERII.


    „Z Delfinem Do Tokio”

    Zawody pływackie pod taką nazwą odbyły się w Toruniu 22 października. Zgłoszono na nie ponad 500 zawodników z 32 klubów. Stawili się również pływacy MUKS Piętnastka Bydgoszcz; zdobyli 33 medale, startując w trzech kategoriach wiekowych.

    Medale wywalczyli:
    16 lat i starsi

    • Roksana Słupek – 2 złote
    • Daria Karaszkiewicz – złoty i srebrny
    • Patryk Winiatowski – złoty i srebrny
    • Patryk Dembski – złoty i brązowy
    • Wiktoria Tomkowicz – złoty
    • Jan Gierszewski – 2 srebrne
    • Weronika Woroniecka – srebrny i brązowy

    14-15 lat

    • Błażej Mikołajczak – 2 złote
    • Kinga Paradowska – 2 złote
    • Karolina Wolska – złoty i srebrny
    • Aleksandra Dudek – złoty
    • Nicole Frydrych – złoty
    • Jan Muszyński – złoty
    • Mateusz Tylicki – złoty
    • Amelia Gajdzińska –srebrny
    • Marta Holak – srebrny
    • Mateusz Wamka - srebrny
    • Agnieszka Włodarczyk – 2 brązowe

    12-13 lat

    • Mikołaj Dobrindt – 2 złote
    • Weronika Groń – 2 złote
    • Anna Kamińska – srebrny.

    W zawodach wzięli udział również: Julia Cygan, Natalia Czarniak, Dawid Dzikowski, Zuzanna Frysiak, Martyna Gąsowska, Roksana Gluba, Dominika Głazik, Marcel Hałas, Marcel Jeliński, Łukasz Kamiński, Szymon Karczewski, Weronika Klimczyk, Kacper Kopczyk, Mikołaj Malak, Agata Marjańska, Jakub Muszyński, Dawid Malicki, Adrianna Regosz, Wiktoria Rutkowska, Dominik Sobków, Mateusz Sobowiec, Jan Sienkiewicz, Zuzanna Skórczewska, Oliwia Uklejewska, Lucjan Ułanowski, Paweł Urbański, Oskar Walerian, Martyna Walicka, Mikołaj Wiśniewski, Natalia Zgórska.

    Trenerzy: Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz, Robert Strzałka, Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki.
    Gratulujemy!
    Zdjęcia autorstwa pani Katarzyny Holak w GALERII.


    Debiutancki Triathlon Roksany

    W niedzielę 18 września odbył się Kórnik Triathlon 2016. Wzięła w nim udział uczennica II klasy XX LO MS Roksana Słupek, dla której był to pierwszy start w tej dyscyplinie sportu. Z sukcesem zmierzyła się z dystansem 1/10 Iron Man (380 m pływania, 17 km jazdy rowerem, 4,2 km biegu); zajęła pierwsze miejsce w kategorii debiutantów i trzecie wśród kobiet w kategorii Open.
    Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów!


    Max Michalewski na Surfingowych Mistrzostwach Świata Juniorów (17-25.09.)

    Uczeń naszej szkoły Max Michalewski (kl. II Gimnazjum 54 MS) i jego kolega Kuba Kuzia po raz pierwszy reprezentują Polskę na SURFINGOWYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA Juniorów – VISSLA ISA WORLD JUNIOR SURFING CHAMPIONSHIP – 17-25 września 2016, Azory, Portugalia. To największa impreza w surfingu w całym sezonie, ponadto to pierwsze tak duże zawody po ogłoszeniu, że od 2020 na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, surfing będzie dyscypliną olimpijską.
    Max i Kuba brali udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski ERGO Hestia Polish Surfing Challenge i zajęli w zawodach juniorów czołowe miejsca: Max I miejsce, a Kuba II; natomiast w konkurencji Open Kuba zajął II, a Max III miejsce.

    Oto kilka linków, gdzie można więcej dowiedzieć się o Maxie i zawodach:
    Strona zawodów: http://isaworlds.com/juniors/2016/en
    Oficjalny film promujący wydarzenie: https://www.youtube.com/watch?v=cudvBHAxcSo
    Drużyny (w tym Polska): http://isaworlds.com/juniors/2016/en/teams/
    Informacje w mediach o pierwszym w historii starcie Polaków w MŚ:
    http://sieplywa.pl/aktualnosci/wydarzenia/9246-nasi-na-m-juniorw-w-surfingu/
    http://surfing.com.pl/2016/09/polska-po-raz-pierws...
    Film z przygotowań Maxa z sierpnia br.: https://vimeo.com/182837042

    Trzymajmy kciuki za udane starty Maxa!


    Aquathlon w Osielsku

    W niedzielę 11 września na basenie GOSiR Osielsko i na drogach pobliskiego lasu, odbył się Aquathlon Osielsko 2016. Zawodnicy startujący w barwach MUKS Piętnastka Bydgoszcz wywalczyli:

    • kat. 8-12 lat (200m pływania, 2km biegu) dziewczęta – 1 m-ce Julia Cygan, 2 m-ce Dominika Ronkiewicz,
    • kat. 13-18 lat (400m pływania, 4 km biegu) dziewczęta – 1 m-ce Kinga Paradowska, 2 m-ce Aleksandra Dudek, 3 m-ce Marta Holak,
    • kat. 13-18 lat (400m pływania, 4 km biegu) chłopcy – 1 m-ce Mateusz Wamka, 2 m-ce Patryk Dembski, 4 m-ce Mateusz Tylicki, 5 m-ce Szymon Karczewski,
    • kat. 19+ lat (500m pływania, 5 km biegu) kobiety – 1 m-ce Dorota Ronkiewicz,
    • kat. 19+ lat (500m pływania, 5 km biegu) mężczyźni – 1 m-ce Robert Strzałka, 3 m-ce Bartosz Ronkiewicz.

    Gratulujemy!
    Zdjęcia z imprezy w GALERII.


    Wyścigi na Brdzie

    III Ogólnopolskie Zawody Pływackie na Brdzie "Woda Bydgoska" odbyły się 15 sierpnia w centrum Bydgoszczy. Podczas tej imprezy rekreacyjnej, której organizatorem był Urząd Miasta Bydgoszczy, na trzech dystansach - 650m, 1600m i 2800m - ścigało się prawie 400 osób. Trzech pływaków reprezentujących MUKS Piętnastka zajęło wysokie miejsca. Najlepszy wynik osiągnął Patryk Winiatowski, który powtórzył ubiegłoroczny sukces, wygrywając rywalizację na dystansie 650 m. Trzecie miejsce zajął Patryk Dembski (1600m), natomiast Jakub Nowicki był czwarty (650m). W imprezie wzięli udział również nauczyciele naszej szkoły: wice dyrektor Marek Gołembiewski, trener Bartosz Ronkiewicz i pani Mariola Raszlińska.
    Zdjęcia w GALERII: Bartosz Ronkiewicz, https://www.facebook.com/aktywnabydgoszczpl, https://www.facebook.com/swimportal.


    Wycieczka dla uczniów klas pływackich

    W związku z organizacją wycieczki dla uczniów klas pływackich proszę o wypełnienie i pozostawienie niniejszych dokumentów (KLIKNIJ TUTAJ) w sekretariacie szkoły do dnia 15.08.2016.
    W razie wszelkich pytań proszę o kontakt mailowy: golembiewski@liceumxv.edu.pl


    Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 17- i 18-letnich

    W Opolu na długim basenie w dniach 17-21 lipca odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 letnich. Multimedalistką została Julia Gus, która zdobyła 3 brązowe medale (50m grzb, 100m grzb, 200m grzb) i wywalczyła 2 finały A; przyczyniła się też do zdobycia czwartego, srebrnego medalu, sztafety 4x200m st. dow., płynąc z Roksaną Słupek, Darią Karaszkiewicz i Weroniką Woroniecką. Wyniki na miarę awansu do finałów A i B osiągnęli:

    • Roksana Słupek – 4 finały A i finał B
    • Patryk Winiatowski – 3 finały A i finał B
    • Daria Karaszkiewicz – finał A i 2 finały B
    • Jakub Dobecki – 3 finały B
    • Jan Gierszewski – 3 finały B
    • Wiktoria Rutkowska – 3 finały B
    • Weronika Woroniecka – 3 finały B
    • Patryk Dembski – finał B.

    W Mistrzostwach startowali również: Hubert Oleksy, Jakub Racinowski, Monika Samól.
    Drużyna pływaków MUKS Piętnastka Bydgoszcz dzięki osiągniętym wynikom zajęła 6. miejsce w punktacji drużynowej, rywalizując z ponad 330 pływakami ze 107 klubów.
    Trenerzy: Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz.
    Gratulujemy!
    Więcej zdjęć w GALERII.


    Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich – mistrzowska sztafeta dziewcząt

    W dniach 15-17 lipca w Lublinie na 50-metrowym basenie, 15-letni pływacy MUKS Piętnastka Bydgoszcz rywalizowali z najlepszymi rówieśnikami w kraju. Największy sukces osiągnęła sztafeta dziewcząt, która zdobyła złoty medal (4x100m dow.) i dwa srebrne (4x200 dow. i 4x100 zm), płynąc w składzie: Kinga Paradowska, Aleksandra Dudek, Karolina Wolska, Nicole Frydrych. Ponadto w konkurencjach indywidualnych medale zdobyły:

    • Kinga Paradowska – srebrny (200m st. zm.) i brązowy (100m st. mot.)
    • Aleksandra Dudek – srebrny (50m st. grzb.) i brązowy (100m st. grzb.).

    Osiągając wyniki kwalifikujące do finałów A i B, wśród najlepszych pływaków znaleźli się:

    • Mateusz Tylicki – 4 finały A
    • Błażej Mikołajczak – 3 finały A i 2 finały B
    • Nicole Frydrych – finał A i 3 finały B
    • Mikołaj Malak – finał A i B
    • Karolina Wolska – 4 finały B
    • Marta Holak – 3 finały B.

    W Mistrzostwach wzięli udział również: Mateusz Król, Zuzanna Skórczewska, Pola Szubartowska, Mateusz Wamka.
    Dzięki wysiłkowi wszystkich zawodników, drużyna MUKS Piętnastka Bydgoszcz w punktacji drużynowej zajęła trzecie miejsce.
    Trenerem pływaków jest Robert Strzałka.

    O sukcesie naszych pływaków donosiły media:
    http://bydgoszcz.tvp.pl/26221244/19072016
    http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci/aktualnosci-2016-lipiec/Bydgoszczanki_mistrzyniami_Polski_.aspx#1
    http://www.pomorska.pl/sport/inne-dyscypliny/a/plywaczki-muks-15-bydgoszcz-mistrzyniami-polski-wideo,10422946/
    http://www.infofordon.pl/aktualnosci/mlode-plywaczki-z-fordonskiego-muks-pietnastka-w-klasyfikacji-druzynowej-zajely-trzecie-miejsce-w-polsce
    http://www.portalkujawski.pl/index.php/sport/item/9431-bydgoskie-plywaczki-nie-daly-szans-rywalkom
    Gratulujemy!
    Zdjęcia: pani Katarzyna Holak.


    Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich

    W dniach 15-17 lipca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 16 letnich z udziałem 4 pływaków MUKS Piętnastka Bydgoszcz.
    Oto ich osiągnięcia:

    • Wiktoria Tomkowicz – 2 finały A i 2 finały B
    • Mikołaj Dobecki – finał B
    • Maciej Komkowski – finał B
    • Jakub Nowicki – finał B.

    Trenerzy: Sławomir Gawinecki, Leszek Borowicz.
    Gratulujemy!


    Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14-letnich

    W dniach 8-10 lipca w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 letnich, z udziałem 8 najmłodszych zawodników MUKS Piętnastka Bydgoszcz. Awans do serii finałowych wywalczyli:

    • Amelia Gajdzińska – finał A i 3 finały B
    • Piotr Włodarczyk – 2 finały B.

    W Mistrzostwach ponadto udział wzięli: Weronika Klimczyk, Dawid Malicki, Maksymilian Michalewski, Dominik Sobków, Hubert Woźniak, Natalia Zgórska.
    Trenerzy: Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki.
    Gratulujemy!


    Pływanie na Malcie

    17 i 18 czerwca w Poznaniu na 50-metrowym basenie „Termy Maltańskie” odbyły się Letnie Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego w Pływaniu. Pływacy MUKS Piętnastka rywalizowali w kategorii wiekowej 13+. Medale zdobyli:

    • Aleksandra Dudek – złoty 50m dow, złoty 50m grzb, złoty 200m grzb
    • Kinga Paradowska – złoty 100m mot, srebrny 50m mot, brązowy 100m klas
    • Marta Holak – złoty 200m mot, srebrny 100m mot
    • Karolina Wolska – złoty 200m zm, srebrny 200m grzb
    • Błażej Mikołajczak – srebrny 200m zm
    • Mateusz Tylicki – srebrny 200m mot
    • Amelia Gajdzińska – brązowy 100m grzb, brązowy 200m grzb
    • Wiktoria Tomkowicz – brązowy 50m mot
    • Nicole Frydrych – brązowy 100m mot
    • sztafeta dz 4x100m dow złoty – Kinga Paradowska, Karolina Wolska, Aleksandra Dudek, Nicole Frydrych
    • sztafeta dz 4x100m zm złoty – Karolina Wolska, Marta Holak, Kinga Paradowska, Aleksandra Dudek.

    W zawodach ponadto wzięli udział:
    Natalia Czarniak, Dawid Dzikowski, Martyna Gąsowska, Łukasz Kamiński, Weronika Klimczyk, Maciej Komkowski, Kacper Kopczyk, Dawid Malicki, Mateusz Manikowski, Maksymilian Michalewski, Weronika Nowak, Jakub Nowicki, Norbert Puła, Zuzanna Skórczewska, Dominik Sobków, Weronika Szczechowska, Pola Szubartowska, Anna Trela, Paweł Urbański, Piotr Włodarczyk, Hubert Woźniak, Natalia Zgórska.

    Trenerzy: Robert Strzałka, Bartosz Ronkiewicz, Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki.
    Zdjęcia wykonała pani Katarzyna Holak, zapraszamy do GALERII.
    Gratulujemy!


    Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce w Bydgoszczy

    http://www.bydgoszcz2016.pl/


    Start Roksanki w Toruniu

    4 czerwca w Toruniu odbyły się zawody pływackie O Błękitną Wstęgę Wisły Junior Cup. Wzięła w nich udział z sukcesem najmłodsza pływaczka naszego klubu, 8-letnia Roksana Gluba. Podopieczna trenera Roberta Strzałki w konkurencji 50 m st. klasycznym zdobyła złoty medal.
    Gratulujemy!


    Liga SMS w Poznaniu

    Pływacy naszej szkoły uczestniczyli 3 i 4 czerwca w II rundzie LIGI SMS. Na długim basenie w Poznaniu ze szkołami sportowymi z całego kraju rywalizację zakończyli na 6 miejscu.
    Skład drużyny:
    Aleksandra Dudek, Nicole Frydrych, Martyna Gąsowska, Julia Gus, Marta Holak, Daria Karaszkiewicz, Kinga Paradowska, Wiktoria Rutkowska, Monika Samól, Zuzanna Skórczewska, Roksana Słupek, Wiktoria Tomkowicz, Karolina Wolska, Weronika Woroniecka,
    Patryk Dembski, Jakub Dobecki, Mikołaj Dobecki, Jan Gierszewski, Mikołaj Malak, Błażej Mikołajczak, Jakub Racinowski, Hubert Oleksy, Mateusz Tylicki, Michał Urbański, Mateusz Wamka, Patryk Winiatowski.
    Trenerzy: Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz, Robert Strzałka, Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki.
    Gratulujemy!
    Zapraszamy do GALERII, gdzie znajdziecie więcej zdjęć wykonanych przez panią Katarzynę Holak.


    Wspierają nas:
    Logo Bydgoszczy Herb województwa kujawsko-pomorskiego Logo SISU - producenta odzieży sportowej Logo trofeasportowe.net Logo Dach i Styl
    Autor: Katarzyna Raszlińska Administrator: Mariola Raszlińska